Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

7.11.2009  Na zimu byli kluci převezeni 180 kilometrů daleko a to k našemu kamarádovi Pavlovi na karlovarsko. Vše proběhlo v naprostém pořádku, i ve stádě byl relativně klid, bylo očividně vidět, že se koně poznali. Barýska se seznamování opět ani v nejmenším netýkalo, zapíchl to k balíku sena a tím celý přesun pro něj skončil. Nez námahy, bez stresu, pohodička klídek. Pár fotek je zde, ale opravdu jen pár, páč byla mlha všech mlh.

4.11.2009  Je tu podzim, padá zbarvené listí, Irča a děti přijely jezdit.. no a když je jasno, je i v Brtnici krásně...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.10.2009  Mustangové nahodili zimní srst a narozdíl od nás lidí se netváří, že by jim cosi chybělo. Čím více bláta, tím samozřejmě lépe...

 

 

 

 

 

 

 

5.10.2009  Jsem ale dopadla... jako za starých časů, ke koním na kole. Ale paráda, z chaty to je krásných 3,3 kilometru...

 

  

 

1.10.2009  Relaxující mustangové druhý den po závodech aneb jak zcela nevinně a nenápadně totálně odřít Martinovu kapotu od auta.

 

 

 

30.9.2009  Pár mokrých fotek z rybníka. Mokří byli mustangové, mokří jsme byly my, mokré bylo naše oblečení, mokrý byl bohužel i mobil..

 

 

 

29.9.2009  Po prázdninách k nám občas zase zajdou jezdit deti, Lucka a její mladší bráška Míša, který už po jedné jezdecké hodině u nás, sám vysedává. K tomu mu dopomáhá  neuvěitelně trpělivý Fortius, který sám spolehlivě následuje Barýska s Luckou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.9.2009  V červenci nás u koní navštívil náš kamarád Jirka. Barýsek se od něj nemohl odtrhnout, celého by ho nejraději ulízal k smrti, komik.

 

 

 

20.9.2009  V neděli dopoledne jsme vyrazili na vyjížďku. Naše kroky směřovaly samozřejmě, že na chajdu, kde jsme se zdrželi až do odpoledních hodin.  A jelikož švestek je letos nespočet, nechyběla ani zastávka na jejich česání... a aj koním chutnalo.

 

 

 

   

 

13.9.2009  S rafčou a mustangy na chatě. Tentokrát jsme jely zkontrolovat rychlokvašky.

 

   

 

12.9.2009  Kopeček sem, kopeček tam

 

  

 

10.9.2009  Mustangy jsme zase vyvezli na závody. Úlohu jsem se učila týden před tím a pravda, času jsem tomu příliš neobětovala a taky to podle toho dopadlo (elková, kterou jsem viděla poprvé v životě, nebyla čtená, takže zrada). Fotka dole je výmluvná "Kam to teď kurnik mám vlastně jet? ten přiblblý kruh byl v A nebo v C?" Cink-cink, bé bylo správně:-).

 

 

 

21.8.2009  Letos asi po pátý jsme vzali kluky na jízdárnu. Mají naordinované další závody, kde úloha není čtená, tak jsem si jí aspoň jednou chtěla zkusit. A jestli si jí pamatuju? Ten den se mi zdálo že i jo, ale teď, po týdnu, si tím už jistá vůbec nejsem. Nu, bude zajímavě...

 

 

 

   

 

8.8.2009  V sobotu jsme vyrazili na Mělník na závody. Fotky dole jsem srovnala chronologicky, od pátečního příchodu na zahradu po sobotní příjezd zpátky na pastvinu. Radost kluků při návratu byla opravdu obrovská. Malá ohrádka na chatě je zřejmě příliš neuspokojila, pět hektarů doma je hold pět hektarů... Hlavně udržet v ní přes noc Barýska, aniž by se vydal na noční procházku po zahradě byl skoro až nad lidský výkon. Ještě v noci jsem musela z dvojité pásky udělat čtveřitou...

 

Pátek večer:

 

   

 

Sobota ráno:

 

   

 

Sobota dopoledne:

 

  

 

Sobota odpoledne:

 

   

 

27.7.2009  S Rafčou jsme vyrazily na bezmála tříhodinovou vyjížďku. Jely jsme navštívit na chatu kamarádku Mirku. Ta fotka Barýska a Rafi cválajícího do kopce po louce je pořízená z Fortiuse, též cválajícího:-). Na chatě jsme si dali kafčo se sušenkama a vyrazily k domovu.

 

   

 

   

 

26.7.2009  O víkendu nás navštivil kamarád Jirka. Jirka je skvělý, veselý človíček, který nezkazí žádnou legraci. Jirkovi ne nadarmo jeho velká a úžasná rodina říká šéfe. Šéfe je u nich slyšet z úst dospělých, šéfe ho oslovuje i tříleté děcko. Šéfa si zamilovali i naši kluci. Hlavně Barýsek, jehož chování nás nemálo překvapilo. Neuvěřitelně něžné olizování a dávání své hlavy do Jirkova klína nebralo konců. Moc milé setkání to bylo. 

 

   

 

   

 

   

 

20.7.2009  Na vyjížďku jsem tentokrát vyrazila s mojí kamarádkou z děctví se kterou jsme kdysi i spolu chodily do hřebčína Dollom. Dvouhodinová vyjížďka s návštevou starého statku v Dolní Lomnici, kde se koně kdysi nacházeli byla moc fajn. Koně vzorní a Renča je důkazem toho, že ani po mnoha letech se ježdění na koni zkrátka nezapomíná.

 

 

 

 

 

18.7.2009  Jsme s Rafčou vyrazily na vyjížďku. Nu a ani těm houbám nešlo zkátka odolat.

 

   

 

17.7.2009  Krást třešně se nemá to dá rozum, ale... prostě... prostě, nešlo jim zkrátka odolat.

 

  

 

15.7.2009  V sobotu ráno jsme s Rafčou přijeli ke koním, zavřeli je do menší ohrady a šli se převléct. Veselí byli ti dva chlupáči. Pan inženýr byl ve skvělé náladě. Dorážel na Barýska, hecoval ho a nadšený chodil po zadcích. Pak se rozhodl, že prostor ohrady je na srandičky moc malý, tak si laxně přišel k ohradě, hop a byl za ní. A tak jsme za ním pustili i Barýska, chcete si lítat lítejte si. Lítali jako smyslu zbavení a ve chvíli, kdy to nejvíc začalo bavit Barýska, přestalo to už bavit pana inženýra. Moc velká námaha bylo několikrát přetryskat onu čtyř hektarovou pastvinu. Pak se spokojeně vrátili k nám a šlo se na vyjížďku.

 

   

 

   

 

   

 

20.6.2009  Jsme boli pretěkať.  Kluci mi udělali radost velikou.

 

 

 

   

 

8.6.2009  Kluci dnes byli poprvé po sedmi měsících na jízdárně, poněkud zarostlé jízdárně, takže podmínky dost omezující. Ale jo, na to, jak dlouho nic kloudného nedělali mě moc mile překvapili. A proč jízdárna? Nutnost, chci si je vzít na závody a jelikož neznám úlohy nebylo od věci si je alespoň jednou sjet. Jen ten kruh a rovné linie se v té metrové trávě jezdí dost obtížně. Letos jsem se rozhodla jít metodou „přírodních koní" (na pastvě, na boso a bez tréninků:-)). Terén, terén, terén, jednou jízdárna, závody a zase náš oblíbený terén. No, bude zajímavě, to bezpochyby:-). Pak jsme je pustili do volnosti, aby si skočili alespoň křížek. Tandemové skákání hadr.

 

  

 

 

 

  

 

6.6.2009  Sobota devět hodin ráno. Zatímco my jsme už dávno na nohou, ti dva salámisti si klidně ještě chrní. To je ale morálka.

 

                                         

 

23.5.2009  Odčervení bývá u pana inženýra boj. Tentokrát se ale choval jako hodný koník a pastu si bez velkých řečí nechal do ty papule narvat. Barýsek, ten neprotestuje nikdy.

< xml:namespace prefix = "o" />

  

 

8.5.2009  Jelikož po zimě, kdy se klukům kopyta neupravovala nebylo od věci zavolat odbornou pomoc, která jim jejich bosá kopýtka moc dobře upravila. Koně jsou již druhým rokem bosí (dříve byli kováni pouze na předek). Loni bez podkov i sportovali, ale občas jim problém dělaly kamínky na cestách a povrch se musel hodně přizpůsobovat jejich citlivým kopytům. Letos již chodí stejně jako na podkovách, nemají problém de facto s žádným povrchem.

Barýsek se stal majitelem dvou nových masek, které přes léto musí nosit kvůli svým citlivým uším. Vypadá jako marťánek a Evža, která se na nás přijela podívat mu s úsměvem povídá "Barýsku, už si pro tebe letí":-).

  

  

 

 

 

 

26.4.2009  Kluky jsme po necelých šesti měsících dovezli zpět do Brtnice. Přelínávají a z divokých mustangů se z nich zase pomaličku stávají jezdečtí koně. Ráda bych ještě jednou touto formou poděkovala Pavlovi z Mostce, za jejich zimní ubikaci, kde se měli více než skvěle.

 

V Brtnici byla pro ně připravena bezmála pěti hektarová pastvina. I za Petra bych ráda poděkovala Elišce, Rafi, Jardovi za pomoc při stavění ohrad, Irence za pravidelnou pomoc při natírání venkovních boxů, jenž se pro ně připravují a v neposlední řadě mnohokrát děkujeme i Petrovi s Evkou a to hlavně za to, jací jsou.

 

Stejně jako loni, tak i pro rok letošní nás k naší lítosti již definitivně opustila Verča, tudíž jsem byla nucena se poohlédnout po další koňské dušičce a jelikož dobří holubi se vracení, netrvalo dlouho a je z nás zase pěkná velká parta oněch koňských to nadšenců.

 

Kluci mají v plánu se ještě minimálně celý květen dostávat do kondice, neminou je úžasné brtnické kopce ani dlouhé klusové a cvalové pasáže po skvělých okolních loukách. Pak bude-li vše v pořádku, čeká je skoková práce v Radimovicích, opět doufejme pod výbornou Radkou Peckovou a snad i nějaké ty parkurové závody. K jejich radosti, mají slíbeny i drezůrky, tak uvidíme, co je mine a co je nemine:-). Kluci budou i v sezóně letošní startovat za stáj JS Mostec.

 

                                                                   

TOPlist