Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

1.12.2010  Odvezeno, zazimováno, uklizeno a teď už opravdu až z jara...

 

27.11.2010  Čiko s Carthagem den před odjezdem na zimní pastviny, letos jako jediní zažili v Brtnici sníh

 

 

28.11.2010  Byli odvezeni poslední dva Mohykáni, Čiko s Carthagem. Stejně tak jako Fortius s Barýskem budou přes zimu odpočívat na pastvinách (Čiko v kombinaci s nočním pobytem v krásném, prostorném boxe s přikrmováním). Všechno proběhlo bez nejmenších komplikací.

Fotky z odvozu Forta s Bardou, jsou tuto MOSTEC-2010 díky Jaro.

20.11.2010  Tuto sobotu byli Fortík s Barýskem převezeni na zimní pastivnu, 180 kilometrů daleko. Na cestu jsme vyrazili ráno v osm a domů se navrátili až kolem půl desáté večer, nalítali jsme přes 400km, Irenka, Petr, Rafi, Jarda a já, začlenění do stáda proběhlo bez nejmenších zádrhelů... Pavlovi díky za ubykaci kluků. Převoz Čika s Carthagem je plánován na neděli.

19.11.2010  Stolující Barýsek

9.11.2010  Wrong... vážně výborný je ten song

8.11.2010  Několik fotek ze sobotní, opět skoro tří hodinové, vyjížďky.

 

 

2.11.2010  Několik málo nových fotek od Jardy FOTO-BRTNICE-2010 a dvě panoramatické

1.11.2010  Čikounek a jeho dva životní skoky na přání paničky :-)

  

 

30.10.2010  V sobotu ráno se stádo zmenšilo na čtyři. Evža se vydala na více než padesátikilometrovou cestu směr Kutná Hora, kde budou koně odpočívat na zimních pastvinách. Jsou šikulové a cestu zvládli na výbornou. Čiko a Carthago se za Evženem vydají vlekem o několik týdnů později. Odjezd samozřejmě platí i pro Fortiuse s Barýskem. Pro Čika, pána v letech, je připraven krásný, prostorný box, kam bude chodit na noc odpočívat. Na zbylé válečníky čeká pouze prostorná pastvina s kvalitním senem.

Páteční letargie na slunci...

 

26.10.2010  Taková jedna krásná podzimní...

13.10.2010  Letně a bohužel už jen vzpomínkově, zima tu je... Orientační závod Bludičky- na startu a v cíli. Príma to bylo.
 
  
 
11.10.2010  Minulý týden jsme se ze dne na den rozhodli odjet na hobby parkury na Gabrielku, týden na to mi totálně přeskočilo a volba padla na ofiko závody v Opřeticích. Zde veliké díky Radce (smlouvala jsem, ať jede ona, ale byla neoblomná:-)), že mám za sebou premiéru po mnoha, mnoha letech na ofiko parkurech a to s naším Barýskem. Přenesl mě za chybku v postupce 100/110cm, ani nemrkl na vlnu (narozdíl od Fortiuse, kde jsem zvorala co se dalo)... smekám před tímto zrzavým stvořením, páč on je důkazem toho, že to bez ostudy jde natrénovat i bez jízdárny (když to tedy nepokazí jezdec:-))  ZÁVODY-OPŘETICE-9.10.2010
 
  
 
11.10.2010  Kluci v reflexním aneb bezpečnost nade vše...
 
  
 
7.10.2010  Panoramatická deštivá Brtnice
 
 
5.10.2010  Do středy bylo v plánu jet na drezurní závody na Eponu, ve čtvrtek ráno jsem se probudila s myšlenkou, jet si někam zaskákat. Volba padla na sobotu do Prahy na Gabrielku a jelikož to byly hobby, přihlásila jsem i Rafču s Barýskem. Byly to po mnoha, mnoha letech její první závody a vůbec zajetý celý parkur, jelikož doma jsme se k tomu nějak nedostaly. Po čistém parkuru a čtvrtém nejrychlejším čase ve druhé fázi si odváželi pěknou modrou stužku. Kdo překvapil, byl pan Fortius, který po obou čistých parkurech a dvakrát druhým nejrychlejším čase (kdo pana Fortiuse zná, chápe:-)) ve druhé fázi urval dvakrát druhé místo. Byly to příjemné závody (až na karambol s cizím hřebcem, který si ustlal u našeho vleku a pod naším autem), dobrý povrch, milí pořadatelé... a taky sousedé mají výborné ořechy:-).
 
  
 
27.9.2010 Počasí na svátky úchvatné (prší bez přestávky více jak 48 hodin). Dnes nám "naše" čtyřka (pátý Evžen se vrací až zítra) zpusobila lehké bodnutí u srdce. Na kole jsme si to s Petrem, v dešti samozřejmě, přihartosili s batohy plných jablek, koně nikde. Ani v přístřešku, ani na spodní části pastiny, ani za kopcem, zkrátka nikde. Nechápu, vždyť ta ohrada tak krásně tluče... to přeci nemohli... když jsme je uviděli, v rohu u lesa, zády k dešti, v závětří. Chytří kluci... a když nebyl Evžík, líbilo se panu Čikovi mezi šéfíky a Barýsek byl samostatná jednotka, ostatně jako vždy.. hlavně když je co žrát.
 
 
Od neděle, po rozpletení bobíků, vypadá hříva mustangů dost tristně. Poučení: už nikdy nebudu stříhat hřívu v den závodů. Pana žlutého Čika hřívu na svědomí nemám, to příroda:-).
 
  
 
  
   
23.9.2010  Koně jsou čím dál tím více v zimní srsti a my si užíváme krásného teplého babího léta. Kéž by vydrželo co nejdéle. V sobotu nám Evžík s Evžou odjel směr chata, během dvou dní si dali 60 km a v pondělí v pořádku dorazili do cíle. Navrátí se nám příští úterý a to také po svých, snad jim bude přát počasí.
My si v neděli dali závody na Eponě a jelikož se vyráželo ze dne na den a to po nemalé degustaci destilátu v sobotu, bylo ranní vstávání poněkud krušné. Barda šel Z3 a na to, že letos (až na jedny závody v military) se mu jízdárny nedostalo ani jednou, choval se vzorně. Byl s 57,6% osmý. Fort šel L0 a s 56,2% skončil ze 14 koníků devátý. Bylo to za celou existenci L0 (jeli jsme jí celkem asi po třetí) snad vůbec poprvé, kdy se mi podařilo ji nepoplést... ehm. 
 
16.9.2010  Díky Jardovi za hezké fotky ze sobotní Brtnické koňo párty 
 
15.9.2010  Především mjúzik no comment :-)
 
  
 
11.9.2010  Konečně se uskutečnilo ono již dlouho slibované grilování a jelikož datum padl na jedenáctého září, nešlo grilovat jinak, než tématicky – BRTNICKÁ PÁRTY BIN LÁDIN.
Počasí překvapilo, bylo sluníčko, bylo teplíčko. Sešli jsme se, bohužel až na Rafču, která se zrovna pilně vzdělávala v Brně, v plné sestavě. Léňa, Jirka, Petr, moje maličkost, Evža, Monča, Honza, Jarda, Milan, Irenka, Petr a Evka S., Lukáš… nechyběla fretka Kapitán Morgan, psi Lara a Deril, za koně se párty zúčastnil pouze Barýsek, ostatní naznali, že tráva je vážně lepší. Soutěžilo, grilovalo, jedlo, pilo se a to až do temných hodin večerních.
Soutěž s vodičem se zúčastnily čtyři trojice. Jelo se na čas, bez sedel a prvním úkolem bylo zdolat čtyři panáky umístěné ve slalomu na stojanech, druhým úkolem bylo trefování se do pneumatiky (po prvním úkolu lehce stížené), třetím úkolem sestřelení kelímku a úkolem posledním bylo zdolání překážky. Vítězem se stal jezdec Jarda na koni Barýsek s vodičem Mončou, hned za nimi skončil Honza na koni Evžen s vodičem Evžou, třetí místo obsadil Milan na koni Fortius s vodičem Irenkou a na místě čtvrtém skončil Jirka na koni Čiko s vodičem Lenkou (Jirka šikovný, ale ty zatracené kelímky s whizourkem žraly pana Čika). Ceny dojdou poštou a fotky taky budou, jen vydržať.
 
  
 
  
  
2.9.2010  Už jsem se dnes ráno až zalekla, že by jsme snad šly jezdit za sucha... ehm. Koně už od konce srpna srstí na zimu, což pro nás dvounožce nejsou úplně ty nejlepší vyhlídky na zimní měsíce. Evža s Evžíkem nám zítra odjíždí na víkendové soustředění s Alison Robbins (trenérka BHS) a my jí tam jedeme podpořit. Ještě že nás má:-).
 
1.9.2010  Na vyjížďky je třeba jezdit za deště, hezké počasí je pro amatéry a tak se tím zdárně řídíme. Zmokly jsme v pondělí, zmokly jsme ve středu, na kost jsme promokly v pátek a takhle to jde týden co týden. Ale nevadí, my se nedáme. Fotit telefonem duhu a holky před sebou jde za ne uplně optimálního světla jen v kroku, ale když "to" přede mnou z ničeho nic nacválá, tak...? Tak se mi to rozmaže přeci:-).
 
    
 
25.8.2010  Nedělní, čtvrté skákání v tomto roce bylo fajně, koně ochotní, Rafča si vůbec poprvé skočila na panu Fortiusovi, proběhlo veliké nadšení a Barýsek si tam lupnul sto třicet (já strachy samozřejmě málem zemřela) jako nic. Pak se šlo plavit. To celé s námi absolvoval náš kamarád Jarda (...který si musel odvést svojí péřovku... ehm:-)).
 
  
 
20.8.2010  Zde je náš vítěz v soutěží "o největší prase" (dokáže být samo i "čistější") a naše Léňa v akci při nandavání botiček Čikoušovi
 
 
 
17.8.2010  Za děště je třeba se maskovat, maskovat se v těch největších sr.... . Bahenní lázni neodolal nikdo, dvakrát, třikrát, pěkně ze všech stran... Soutěž o největši prase vyhrává pan Baryschnikov, v jeho závěsu je pan Fortius s panem Carthagem a o čtvrté a páté místo se dělí pan Evžen s panem Čikem. Opravdu velmi nechutné a neohleduplné k nám lidem (kdo "TO" pak má čistit, když chce jít jezdit, že :-)).
 
     
16.8.2010  Čiko byl jediný z pěti koní v Brtnici celý život kován, byť jen na přední nohy. Jeho obutá kopyta byla více než v žalostném stavu, na pohled to vypadalo, že Čika nelze nikdy zout, že jeho velmi měkká, drolící se rohovina nemůže nikdy "držet kopyto pohromadě". V poslední době dvakrát nakované a následně ihned popadané podkovy rozhodnutí zout definitivně vyřešily za nás. Čiko je na boso a myslím, že to bylo to nejlepší řešení co mu za předpokladu pastevního ustajení, mohlo být nabídnuto. Pro začátek má na vyjížďky koupeny botičky a ťapká v nich na výbornou a jen čas nám ukáže, jak Čikoušek zutí zvládne.
 
   
 
13.8.2010  Minulou sobotu jsme měli v plánu parkurové závody ve Všeticích, ale co čert nechtěl, kde příroda nepřála a kde po zvážení všech pro a proti, jsme to ráno za nepřetržitého děště bez lítosti vzdali. My uháněli do tepla domova, koně nadšeně mizeli na svojí pastvinu...
 
 
 
 
 
28.7.2010  A je to tady, skoky... Modro-bílý „námořnický“ oxer, bílo-fialová „Milka“, barevná „duha“, černo-bílá spirála ke které jsou v plánu stojany s šachovnicemi, pak skok „prasátka pro Monču“ černo-růžový k němuž jsou ještě v plánu stojany s prasátky. Natřeno dle našich možností a schopností, díky holky.
 
     
 
       
 
27.7.2010  Jak se kluci v hospodě podělili o jeden kynáček se švestičkama (a jak Barýsek vylízal talíř ...tak dočista ani Ariel nevypere).
 
 
 
 
26.7.2010  Sobotní plánovaná vyjížďka za Jirkou na Novou Hospodu padla, za Jirkou se nejelo na koních, ale autem, takže pod kapotou koní taky pár kousků vlastně bylo. Nejelo se z důvodu krásného deštivého počasí, ale že už bylo potřeba zapršet, koně naprosto spokojení.
Na vyjížďku se jelo nakonec v neděli a místo Nové Hospody vyhrála hospoda v Zaječicích (to každá delší vyjížďka musí mít cíl v hospodě či co?:-)). Monča za asistence Barýska a Cartha (o jeden knedlík se kluci podělili) si dala výborný (vím, jsem měla v sobotu, ale borůvkový) kynutý švestkový knedlíky, Petr s Evžou dali pivko a já skončila u citronový limonády (alespoň někdo za volantem koně zodpovědný:-)). Talíř dočista vylízal Barýsek a jelo se směr Dubiny, Lojovice domů. Prima tří hodinová vyjížďka to byla.
 
  
 
  
 
  
 
23.7.2010  Tento týden velmi plodný, tolik činnosti kolik jsme vykázali během tohoto týdne jsme nevykázali snad za celý rok. V pondělí se jelo ven, úterý se šlo skákat, tedy konkrétně to neminulo Barýska s Fortiusem, skákalo se po druhé v tomto roce a chlapečci se snažili, středa v kompletní koní sestavě, jelo se navštívit kamarádky do Všešim, pěkná tři a půl hodinová vyjížďka to byla, ovšem s několika málo defekty.. Čiko se navrátil bez podkovy, Fortius se navrátil s roztrhanou uzdečkou, kdy najednou v lese stál odužděn a Evže Carthago při nešikovném drbání se o ní vytrhl třemen ze zámků… ale jinak pohodička, koně hodní, ostatně jako vždycky, čtvrtek se jelo plavit a dnes, v pátek, konečně zapršelo... no a máme tu víkend, to nám ten týden krásně utekl.
 
 
 
 
 
  
 
  
 
8.7.2010  Pár fotek ze sobotního výletu do hospody na Novou Hospodu
 
  
7.7.2010  V sobotu jsme ve složení Léňa, Petr a já vyrazili na půl denní výlet za kamarádem Jirkou na Novou Hospodu. Na Nové Hospodě jsme zašli na oběd do hospody, dali pivko a vyrazili k domovu. Moc prima výlet to byl a je třeba ho v nejbližším termínu opět zopakovat.
 
 
2.7.2010  Utíká to utíká, máme tu červenec a krom plavení, které nám jde dost obstojně, musím říct, jsme zvládly drezurní závody v Komořanech, orientační závod Bludičky v Pticích, military v Pšovlcích u Rakovníka a Monča s Evžou zvládly jednodenní výlet Mikešovou stezkou do Hrusic a to všechno bez jediné hodiny na jízdárně. Máme mašličky a tak nějak pro letošek vybráno, jsme skromní a nenároční:-) (ale jinak kluky ještě letos čekají parkury a nějaké ty drezurky) a na podzimek snad nějaká ta Hubertova jízda.
Předevčírem k nám zavítala návštěva, naše stará dobrá známa Eliška a jelo se ven. Slunce pálilo, nic nenasvědčovalo tomu, že by se něco pohlo pokazit. Evža s Evženem, Irenka s Fortiusem, Eliška s Barýskem a já s Carthagem jsme vyrazily na chatu do Kovářovic a ač meteorologové hlasily, že bouřky sice přijdou, ale prý na Šumavě, nepřikládaly jsme tomu žádnou velkou váhu. Jestli, jsou však podle nich Kovářovice Šumava netuším, ale během chvíle se strhla taková bouřka, že jsme byly mokří úplně všude, blesky nám práskaly nad hlavami a my se zimou klepaly jako drazí ratlíci.. jen koním bylo po těch vedrech prima. Nasmály jsme se, parádní vyjížďka to jinak byla:-).
 
   
 
28.6.2010  Fronta na máčení kopyt a nohou v potoce
 
    
 
21.6.2010  Sobotní akce „Bludičky“ prima. Místo v půl osmé ráno jsme vyjeli v půl deváté, Evžen a překvapivě i Barýsek si zahráli na herečky. Evžen, že vlek ho sežere za živa, Barýsek se prostě rozhodl, bylo mu putna jak kolem něj poskakujeme, prostě stál a koukal. Pochvala Čikovi a Fortiusovi. Možná Barýsek tušil, že je tu zrada. Podruhé v životě a poprvé bez Petra jsem je vezla právě já. Strach byl, nezastírám, ale když předběhnu… všichni jsme přežili ve zdraví. Jen to parkování v Pticích se mi ne úplně tak vydařilo, ale alespoň již z dáli bylo vidět, kde parkovala blondýna...
 
 
 
V Pticích se sešlo bez mála 40 koní, čekala nás trasa dlouhá 20 kilometrů s několika úkoly. Jezdilo se ve směs po dvojicích, jen my jely ve čtyřech. Evžu jsme zvolily jako vedoucí, jelikož ta jediná zapisovala a dávala bedlivý pozor při procházení trasy. Ve čtvrt na dvanáct jsme vyrážely s placaticí domácí Meruňkovice (55% a prý dělané s láskou:-)) a výbornou náladou. První úkol, házení šišky a trefení se do terče v podobě Bludičky nám moc nešlo, to asi ta Meruňkovica za to mohla. Evža nás vedla skvěle, jen jednou jsme lehce v lesích zaváhaly, ale jinak se to obešlo bez jakéhokoliv bloudění. V cíli nás čekalo projít bránou s fáborky, kde zabodoval Barýsek, za kterého jsme se všichni jako vláček připojily (jen Čiko i tak vzdoroval a na věc měl svůj vyhraněný názor), skočila se kavaletka, prošel slalom a plachta na zemi (tu tentokrát bez nejmenšího zaváhání zvládl jen náš vodič Barýsek). Ale nakonec po menším přemlouvání tu hrůzostrašnou věc na zemi překonali všichni.
 
 
 
V půl čtvrté proběhlo vyhlášení. Já s Rafčou jsme skončily na 11 místě, Evža s Léňou na místě desátém. Ani nevím jak dlouho jsme to vlastně jely, ale z devatenácti koníků to je pro nás, bosé mustagoše, hezké umístění. Vítězové měli poloviční čas než my a moc si ani ani nedokáži představit jak moc rychle a kde všude museli uhánět. Byl to moc fajnový den a dalšímu ročníku Bludičkám zdar!  Více fotek tuto:  BLUDIČKY-2010
 
  
 
17.6.2010  Někdo parkuje kolo, někdo parkuje koně... u hospody samozřejmě. Na točené Kofole jsme byly.
D1 včera totálně ucpaná, stálo to až do Prahy...
Jirka volá Léně:  Hele, na 16 kilometru D1 běhají krávy, nejste tam náhodou...?
Léňa:  Jsme v Brtnici, jely jsme zadem..
Ehm, jak to ten Jirka jako s těma krávama myslel...?  :-)
 
  
 
12.6.2010  V sobotu ráno jsme ve složení Rafča, Irenka a já vyrazily za koňmi do Pšovlk. Petr, Jarda a Milan dorazili o něco málo později. A taky přijela Monča, radost nám udělala. Kluci spokojeně chrupali v maštali, nic netušíce, co je čeká. Zapletly jsme hřívu Fortíkovi, nasedlali Barýska a já se vyhrabala do drezurního sedla, odjela Z3 úlohu, díky krásnému čtení Rafči, přesedlalo se na skokové sedlo a šlo se na parkur. Barýsek skákal s rezervami, ochotně, opravdu jsem si to užila, obě fáze čistě a v pěkném čase. To samé následovalo s Fortiusem, odjet úlohu, přesedlat na skokové sedlo… Fortík mi díky mojí hlouposti zastavil oxer (křižoval mi a já, přesto že vím, že než skákat z křižovaní mi to neskočí, jsem na to najela), ale jinak skákal ochotně, silově, moc hezký parkur to byl, svezla jsem se. V jednu proběhlo dekorování bez koní. Fortius asi z patnácti koníků vyhrál drezůry s 60%, Barýsek byl asi s 57,3% druhý a ještě byl pátý v parkuru. Takže jsme si odnášeli tři krásné stužky, dvě medaile a dva poháry. Radost obrovská.
 
  
 
  
 
  
 
Od odpoledne koně zase spokojeně chrupali v chladné maštali. Venku vedro na padnutí. Ve tři hodiny začínala poslední fáze všestrannosti, cross. První šel Barýsek, tvářil se unaveně, pokašlával (maštal mu neděla dobře), nechal se tlačit. Naštěstí i tak z toho byl čistě zajetý cross a to v relativně slušném čase (tuším 21 vteřin od limitu). Fortius šel asi dvacet minutek po něm. Skákal ochotně, jistě, mnohem lépe než Barýsek, skvělý čas, ale... Poslední mikro skůček, těsně před cílem mi jednou vyhnul. Nebýt unavená po dvou drezůrách, dvou parkurech, dvou crossech, asi by jsme to zmákli, ale já už nemohla. Neomlouvá mě to, ale škoda to je.
 
  
 
V pět hodin následovalo vyhlášeni crossu a celkových výsledků ve všestrannosti. Koně už stáli v maštali, připraveni na odjezd domů. Nás mezi prvními pěti nehlásili, takže jsme už jen čekali, ať můžeme pogratulovat Monice z jízdárny Žlutice za krásné třetí místo v „seniorské“ soutěži. Ještě jednou veliká gratulace Monice a i Finovi s Káťou.
V naší soutěži v military na kolbiště nastoupilo pět účastnic, začaly se rozdávat medaile, když se najednou do mikrofonu ozvalo „omlouváme se dekorovaným, ale počítač nám špatně přepočítal výsledky, prosíme o strpení, proběhne nové vyhlášení“.
Po několika minutách hlásili prvních pět a mezi nimi už zaznělo i naše jméno. Zvedla jsem se ze země a v rozpacích se odporoučela na kolbiště. V tuhle chvíli bylo jasné, že do pátého místa se nám přání splnilo, ale nastaly vteřiny doufání, co když budeme třetí… Začalo se třetím místem, bohužel a když jsme nebyli ani druzí, radost ze čtvrtého nebo pátého jistého místa byla veliká. Když ale vyhlásili vítěze, kterým se stál náš pažravec Baryschnikov a už mi špendlili krásnou žlutou služku na košili, navlíkali na krk medaili a do ruky strčili pohár.... rozpaky, radost, překvapení. Odváželi jsme si první místo ve všestrannosti v „juniorské “ soutěži.
 
      
 
Naložili jsme koně a začal pro mě další stresující počin. Poprvé řídit vlek s koňmi a hned sto kiláků daleko. Všichni jsme přežili ve zdraví a kolem půl osmé byli doma, se čtyřmi stužkami, třemi poháry, třemi medailemi a hlavně s obrovskou radostí, že jsme to celé zvládli, přežili jsme, bez pádu, bez větší úhony a to je nejdůležitější. Pořadatelům, rodině Pažoudků patří veliké díky za příjemné závody a fajn organizaci, moc se nám u nich líbilo.
Teď už nezbývá nic jiného, než poděkovat Petrovi, Irence, Rafče, Milanovi, Monče a Jardovi (fotky tohoto šikovného fotografa a našeho skvělého kamaráda jsou tuto:  ZÁVODY-2010 )
  
11.6.2010  Nechala jsem se strhnout Draačetem a rozhodla se pro absolvování prvních jednodenních závodů ve všestrannosti. Ze své strany jsem to celé považovala za dobrý úlet. Já, která se bojí skákat i přes shoditelná bidla na parkuru se žene do pevných skoků v terénní jízdě. Celé to začalo v pátek, ranním vstáváním v půl páté, odjezdem ke koním, naložení nic nechápajících zvířat a odjezdem sto kilometrů daleko kde se nachází stáje rodiny Pažoudkových. Nejhorší na tom celém bylo to, že ve dvanáct hodin začínal obřad, kde jsme nesměli chybět. Svatba Tomíka a Juditky. Když to celé hodně zkrátím, moje hlava se válela na gilotině a díky ucpané Praze, která byla naprosto neprůjezdnou jsme na obřad dorazili za pět minut dvanáct a to není myšleno jako fráze. Já se z rajtek do šatů převlékala na dálnici, Petr do obleku asi deset minut před polednem kdesi v poli. Nestihnout to, gilotina mi tu hlavu… Tady obrovské díky Petrovi a Irence.
Foto: "Na zelené louce" ve čtvrt na šest, romantika jako poleno a zastávka u benzínky, načervání zmrzliny a kafe:-)
 
  
 
11.6.2010   Den před převozem Fortiuse a Barýska na závody se šlo plavit. Všichni krom Evžíka (panička měla jiné zájmy:-)) se do sytosti v rybníce vycachtali. Monči to bylo vůbec první plavení koní a hned pěkně hodinka bez sedla, šikulové. 
 
  
 
 
 
10.6.2010   Konverzace dvou blondýn a prímová vyjížďka to včera byla:-)
Livie esemeskuje Monče:  Ehm, poněkud deštivo:-(
Monča:  Optimisto! Tak trochu deštivo? D1 stojí a není vidět na krok
Livie:  Léňa ti vzkazuje, že si máš zapnout stěrače
Monča:  Nejaká ftipná! Ze vy jste zakotvili v hospodě, tady padají kroupy. Že ty jsi zase podcenila ty složenky (narážka samozřejmě na počasí)
Livie:  Složenky zaplacený, ale asi to je stejný jako v politice. Něco se slíbí, ale nesplní
Monča:  No bezva, takže kromě krup začnou z nebe padat i sra..y. Hrůza, člověk se nemůže na nic spolehnout...
Každopádně se to vybouřilo a vypršelo, než jsme odjely s koňmi na dvě hodinky ven a navrátilo se to, až když jsme už byly doma.
 
  
 
8.6.2010 Dneska jsme pečlivě trénovali na militárky...ve snu, v reálu to moc neklaplo. Vedro na padnutí, první letošní cachtání v rybníce fajně.
 
  
 
7.6.2010  Livie je bezmozek, po víkendu spálená jako troud... Natírat skoky na přímém slunci je moc prima, přeci. V pátek mělo proběhnout týrání chlapečků Fortiuse a Barýska, měl dorazit MVDr. Šindelář na zuby. Musel k případu, takže se týralo až v neděli. V pátek jsme jely ven s Rafčou, v sobotu s Léňou. Bylo vedro, pivko na ceste bodlo. "Léňa, stavíme se v Popovicích na pivku, cestou zpátky". ... ani jsem nevyjely z Brtnice a Léňa už parkovala v hospodě.. "Léňa, říkala jsem cestou zpatky..." ...ale už bylo pozdě:-). A jelikož jsem se myšlenky militarků v sobotu stále nevzdala, skočila jsem si s Fortíkem pár přirodních skůčků.
 
   
 
   
 
2.6.2010  Máme tu červen, opět uplakaný červen... takže co se týka počasí, nic nového. Včerejší vyjížďka fajně, jen pan Evžen nám po nedělním veselém lítání po výběhu lehce ochořel, chlapeček pokulhává, ale věřím, že do Bludiček bude zdravý jako řípa. Bludičky? Jo jo, 19.6. jedem bloudit na orienták ku Pticím (kdo zabloudí možná i dál) a co týden před tím? Livii hráblo a bude se opičit po Káťě, chce na jednodenní military. Běhat přírodou nám jde dobře, ostatní jsme nezkoušeli, tak uvidíme:-). Každopádně cross, drezury a parkur v jeden den bude pro mustangy slušná zkušenost:-).
31.5.2010  V neděli se opravdu hopsalo. Máme krásné skoky, jedno velké přání se splnilo. 
 
   
 
28.5.2010 Kratičká videa z úterní skoro tří hodinové vyjížďky, pořízeno z klusajícího a cválajícího pana Fortiuse:-). Když jen trošinku počasí dovolí, v neděli se půjde poprvé skákat. Stojany, bariéry, vše připraveno, huráááá.
 
 
 
 
27.5.2010  Mustang Fortík byl zcivilizován a vylosován k soutěžení, pár fotek z nedělních závodů v Komořanech sú tu  FOTO-ZÁVODY
 
  
  
26.5.2010  Včerejší dvou a půl hodinová vyjížďka ve složení Evžen s Evženkou, Rafča s Barýskem a moje maličkost s Fortíkem byla parádní, po dlouhé době krásně a slunečno. Do FOTO-2010  jsem přidala pár krásných nedělně pozávodních fotek, díky Járo.
 
KDO NAJDE FORTÍKA?
 
  
 
24.5.2010  Na první závody v tomto roce jsem vytáhla chudáčka chlapečka Fortiuse. Měli jsme to kousek (24 kilometrů- dál bych nejela:-)). Letošní preťěkové přípravě jsem věnovala krásných dvacet minut na jízdárně. Celou zimu koně viděli člověka jen v souvislosti, že přijel traktor se senem... Vyrazili jsme bez licencí, jelikož jsem si vzpomněla za pět minut dvanáct, že někam chci jet, takže nestihli dorazit v čas. Epona v Komořanech mě hodně mile překvapila, ani jsem netušila, že v Praze taková stáj vůbec existuje (jediné, co mi přišlo hodně pochmurné byla hláška na nástěnce „kdo nemá zaplacený výběh, nebude tam jeho kůň pouštěn“.
Fajně organizace, příjemné prostředí, prostě pohoda. Stádo šlo ráno vyprovodit Fortíka k východu, proběhlo zařehtání, naložili jsme a jelo se. Pan Fortius nikdy necestoval sám a na závody už vůbec ne. Ale ani tak žádný stres, pohoda. Předběžné časy startů z pátečního dne se nezměnily takže jsme přijeli i relativně na čas. Opracovala jsem asi patnáct minutek a šla na obdélník. Fortík startoval v Z2 a v Z3. V první soutěži jsme skončili s 58,6% desátí a v Z3 s 57,8% devátí. Osm koní před námi, osm koní za námi, zlatý střed. Na to, že jsme se z čista jasna přihartosili z lesa, je to za 3 - takže dobré:-). Navíc pan Fortius rozhodně nevypadá jako ten vysportovaný drezurní koníček, má pupíček jako březí kobylka. Ale co, hlavně, že se má dobře.
 
 
 
Uvítání doma obrovské, všichni čtyři kluci vypadali, že se nasoukají do vleku k Fortiusovi. Doprovod na závody jsem tentokrát měla ryze pánský.
 
21.5.2010  Tentokrát opravdu jen pro bystré hlavy:  PAN ČIKO - NAJDĚTĚ ROZDÍL
 
   
 
20.5.2010  Včera proběhlo týrání dvou chudáčků chlapečků, pana Čika a pana Evžena. Pana Fortiuse a pana Barýska to čeká za 14 dní, to aby jim to snad nebylo líto. Zmrzly jsme, zmokly jsme, počasí si s námi opět pohrálo...
     
 
17.5.2010  Včerejší chladno a větrno vneslo do stáda veselo, zrzavec chodil po zadních a leč marně, snažil se vyhecovat i ostatní. Také došlo k týrání  chlapečka Evženka, musel na jízdárnu, kluk jeden. Ale odměnou všem bylo spásání trávy na jízdárně... Dnes bude na jízdárně týrán pan Čiko a letos poprvé i pan Fortius, kterému možná o víkendu hrozí závody (ještě se čeká na licenci- je možné, že nestihne dorazit v čas). Zítra se jede ven, ve středu čekáme MVDr. Šindeláře, budou se brousit zuby, čtvrtek se jede ven, pátek... se uvidí:-).
 
14.5.2010  Včerejší vyjížďka bez deště (Evža, Monča, zamyslete se nad sebou...:-)).
 
  
 
 
 
11.5.2010  KVÍZ PRO BYSTRÉ HLAVY. Čí kebule se skrývá na fotce? ...a proto, že jsou mezi námi i blondýny, dole je malá nápověda:
A) kebule pana Čika, B) kebule pana Fortiuse, C) kebule pana Carthaga, D) kebule pana Baryschnikova, E) kebule pana Evžena
 
 
 
10.5.2010  Neděli měli hoši zpestřenou spásáním trávy v přední části ohrady. Čiko si myslel, že je žirafa a ani ostatní nenechaly břízky v poklidu… žrát, ničit, to jde všem moc dobře. Dalším velikým zájmem nedělního odpoledne byl minerální liz se selenem... A také je až nutností prozkoumat vetřelce na čtyřech kolech, nikdo nemohl chybět. I zde se samozřejmě fantazii meze nekladou... odřít, zničit, šťuchat.
 
  
 
   
 
  
 
  
 
 
A jelikož u nás byla paní doktorka Žežulková a Fortiusovi doporučila trojkovou komoru, musím, ač nerada prodat jeho sedlo s dvojkovou komorou. Poněkud nám zmohutněl kluk jeden. Sedlo je od Kentaura -Priamos II, velikost posedlí 17,5. Pokud by měl někdo z okolí zájem, není problém vyzkoušet si ho na svém koni.
 
 
 
7.5.2010  Včerejší týrání chudáčků chlapečků proběhlo velkolepě. Velkolepé byly kroupy, které během vteřiny začaly padat z černého nebe, velkolepě prokládané blesky, velkolepě nám třikrát utekli dva chlapáci, Evžík a Carth, že panika největší, velkolepě jsme promokli až na kost, velkolepě začalo téct do boxů, velkolepě se veterinářce před odjezdem ztratil pes… Ale jako jo, zvládli jsme to. Nakonec rehabilitovali všichni, žádný větší problém se nekonal.
Horší ovšem obávám se, to bude s námi dvounohými. Jako první odjela Lenka, dojela do Prahy, volá mi… „prosím tě, nenechala jsem si tam telefon? …telefon se válel v trávě. Pak odjela Evža, dojela do Prahy, volá mi... „prosím tě, nenechala jsem si tam klíče (i od bytu samozřejmě)“ …klíče se houpaly v zámku. Vzala jsem jí je do Prahy… Zamykám auto, vyšplhám se domů, do čtvrtého patra… Klíče zůstaly na sedačce v autě. Ach ta paměť…a to je nám teprve... nebo, že by za to mohly ty kroupy? Viník se našel
 
  
 
  
 
5.5.2010  Včerejší vyjížďka seč za mrholení, následného krápání a následného deště byla parádní. Nevím kdo má tak přihlouplé nápady jezdit na skoro dvě a půl hodiny v tomhle marastu... „Trénujeme“ ale na orientační závod (a k tomu patří i blouďění v lese- takže včera to byl záměr! Nevěříte? ...dobře děláte), dlouhý 25 km (čti kilometrů:-)), kam se zřejmě ve čtyřech chystáme - Evžen, Čiko, Barda a Fort. Řadu 7-8 skůčků jsme si skočili ve složení pan Evžen, pan Barda a pan Fortius, všichni šikovní a relativně až moc kultivovaní.
Včerejší korespondence k orienťáku byla poměrně korespondencí úsměvnou, opět na můj účet, samozřejmě…
 
Livie píše Evže:  …jejda, ty jsi viděla tu mapu..? ty brďooo co budeme dělat? (mapa vypadala dost neidentifikovatelně kudy-kam)
Evža:  …mapu jsem neviděla, ale je dobrá. Je to skoro pořád po vrstevnici, takže víme, že nesmíme moc prudce nahoru ani dolů :-)
Livie píše Rafi:  ...promiň Rafčo, jedu s Evžou, ta přesně ví kudy :-)
Rafi:  …jak to, že to ví?
Livie:  ...jsem jí přeposlala mapu
Rafi:  ...a nevadí ti, že to je mapa z loňskýho roku?
Livie:  ...no aha no
Livie píše Evže:  ...hele, tak nic, ta mapa je z loňska
Evža:  …no mě to bylo divný, že by dali vědět dopředu trasu, když to má byt orienťák. Takhle by si to mohla každá Livie natrénovat a nikdo by nebloudil :-)
 
No, hlavně, že to všem bylo jasný...
 
5.5.2010  Dnes bychom měly vyrazit opět v pěti a pokud počasí dovolí, čekají nás přírodní skoky v lese, které jsme o víkendu s Petrem a Milanem postavili. Ve čtvrtek čekáme MVDr. Žežulkovou, takže kluky nemine rehábko a za pár dní na ně ještě poštveme MVDr. Šindeláře s bruskou... fuj zubař. Týrání chudáčků koníčku je zkrátka zajištěno v plné parádě. To zase budou plný držky keců "kde je ta naše Martička?!"
 
 
 
3.5.2010  Prvomájové lítání po pastvině
 
   
  
 
  
 
29.4.2010  Včerejší dvou a půl hodinová vyjížďka byla parádní, kdo chyběl prohloupil:-). V cestě nám stálo hodně luk na cválání (fotky holek jsou pořízené ze cválajícího Forta foto), spousta pěkných cest na klusání, v lese i skoky a potok na skákání a taky jeden moc krásný lom na ukázku. Na chajdě jsem, zatímco Evža držela Forta, zalila hrášek, ředkvičky, jahody, kedlubny... Příjemné spojeno s užitečným se tomu myslím nadává...
Jeli jsme ve složení Evžen s brašnami a s Evžou, Čiko s Léňou a Fort s mojí maličkostí. Doma zůstal Carthago a v malé ohradě neprozřetelně zavřený Barýsek. Ani tak by nešlo o malou ohradu jako o box, který se v něm nacházel. A jelikož dlouhá doba rovná se dlouhá chvíle pro zrzka, postaral se tak o vyvětrání Lenky při odjezdu zavřeného boxu na čistění. Vše, co bylo vně, bylo roztahané po ohradě, po pamlskách nebylo ani vidu ani slechu, Bardotka se tvářil spokojeně. Však on nás naučí uklízet si věci na svá místa:-).
 
 
 
 
 
28.4.2010   Večerní příchod na krmení, spořádaně a v zástupu (Barýsek jak šlo o žrádlo byl už samozřejmě o krok napřed)...
 
 
 
26.4.2010  Trojice nováčků utrpěla šok. Pana Čika, pana Carthaga a pana Evžena k smrti vyděsilo stádo sousedovic krav, jenž bylo vypustěno na vedlejší pastvinu. Zatímco se trojice výše zmíněných "odvážlivců" dala na úprk, zbylí dva kraví matadoři se od započaté práce (pasení) nenechali vyrušit... Jinak Barýskova maska je ztracena a z její ztráty je pro tentokráte v podezření pan Evžen, který v sobotu večer nedělal nic jiného, než že se mu tu divnou věc snažil z hlavy sundat:-).
21.4.2010  Na vyjížďky je třeba vyrážet za deště, větru a krup... tím se už více než čtrnáct dní docela obstojně řídíme. Kdyby někdo potřeboval poradit, jak promoknou až na kost, stačí se optat... Ale nevadí, koně hodní, vyjížďky veselé (kor když si Evženka zapomene kačenku z večerního koupání v gaťkách :-)).
Včera jsme vyrazili ve čtyřech. Se zrzavým Barýskem jsem šla jako první, za mnou Monča s Carthem, za nimi Evža s Evženem, Irenka s Fortíkem poslední. Na docela dlouhém klusovém úseku ptám se těch v zadu (oh, ta ohleduplná Livie:-)) "můžete ještě?" poslední Irenka: "co říkála?" Evža: "prý jestli ještě můžeš", Irenka: "neee, já už nemůžu", Livie: "co říkala?", Evža: " jasný, říká že prý úplně v pohodě":-)). Jinak včera velká převaha hnědáků...
 
 
 
18.4.2010   Nejdřív jsem "to" přecenila, pak jsem "tomu" křivdila a teď se na "to" dívám poměrně reálně. Dá se to. Společné krmení probíhá již celkem uspořádaně. Ne, že by někdo věděl ke kterému kýbly se má správně zaparkovat, důležité však je, že krmička Livie již ví, jak koho ke kterému kýbly nasměrovat. U vchodu jí Barýsek, vedle sebe chráněn Fortiusem, za vodou na dlouhé stěně jedí respektující se Evžen s Carthem a za rohem chroupe ten nejpomalejší, Čiko.
 
  
 
15.4.2010  Odpolední siestu nám pokazili oni, dvounozí tyrani. A ani to počasí je v neodradilo jít jezdit, nejsou normálni. S pozdravem F+Č+B+C+E
 
 
  
 
13.4.2010  …a jelikož sem chodí maminky všech „našich“ koníčků, stojí asi za to, napsat pár řádků. Možná několik stížností, možná pár pochval... Hierarchie ve stádě je už de facto skoro jasně daná. Na ocase těch nejskromnějších koníčků je dle očekávání náš drahý žlutý Čiko. Hned za ním se plápolá Barýsek, který si občas zahraje na velkou masírku a ukáže Čikovi, že on je velký kůň. Velký kůň je samozřejmě jen do chvíle, dokud nepřijde pan Fortius nebo pan Carthago, kde se stahuje do ústraní a bez diskuzí odchází. Carthagovi jeho dvounohá maminka před příjezdem bohužel neřekla, že je býložravec a tak se občas s radostí někomu zakousne do krku. S panem Fortiusem často řeší, kdo koho bude poslouchat. Evžen vyplňuje ten střed. Ani levičák, ani pravičák, striktně se drží své středové linie. Na boj o hierarchii z vysoka kašle.
Co se týká žrádla, prvenství má samozřejmě Barýsek. Dojede i ty nejposlednější zbytky. Bere všechno. Když není v Brtnici krmička Livie, předává šanci i ostatním krmičkám. Tu čest měla již jednou krmička Evža. Dostala návod po internetu, snažila se krmit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a výsledek?
Večer přišla sms: „Tak nažrat dostali, byť v jiným pořadí. Fort jediný dobře, vyhnal od svýho kýble Carthaga, ten odehnal Barýska, který by jinak taky trefil a Barýsek šel úplně na kraj. Čiko po chvíli přemlouvání taky pochopil, ale to už pomalu dojídal Fort a vyhnal opět Carthaga od jeho žrádla a Carthago šel teda vyhodit Čika….“. Nepopírám, krmička Evža mě opravdu pobavila. Krmit celou smečku naráz s tím, že se každé individuum naučí chodit ke svým pneumatikám byla veliká naivita ze strany krmičky Livie a tudíž budou některá individua zavírána do malé ohrady.
Co se týká balíku sena v přístřešku... Šklebící boje byly, dle očekávání vyhrál pan Fortius, který k sobě pustil jen nebožáka vždy hladového Barýska. Naštěstí zájem o seno trval maximálně tři minuty a pan Fortius se odporoučel pryč. Po jeho odchodu samozřejmě ztratili zájem i ti, kteří do té doby měli o seno veliký zájem. A pak ať mi někdo vypráví, že koně sú inteligence:-). Víc zase někdy příště…
8.4.2010  První společnou vyjíždku máme za sebou, z lehké hodinky byly nakonec hodiny dvě. Koně hodní, holky ve výborné náladě, sluníčko...
 
 
  
 
3.4.2010 Akce „kulový blesk“ dopadla na výbornou. Barýsek, Fort, Carthago, Čiko a Evžen, ti všichni byli úspěšně přesunuti ze svých výchozích bodů do bodu cílového, do Brtnice. Vše se odehrálo během soboty a žádný větší zádrhel se nekonal. Barda s Fortem vyráželi z Karlovarska a za dvě a půl hodiny byli na místě. Vyložili se a jelo se pro Evžu, který už čekal na náměstíčku v malé vísce u Českého Brodu. Mezi tím vycestoval od Berouna Carthago, cestou se mu na Šeberově přiložil Čiko a v kompletní sestavě se všichni sešli na krásné brtnické pastvině…
 
 
 
24.1.2010  Až pohádkově vypadající byl ten náš koňský domeček, začátkem ledna... Ostatní fotky jsou ze včerejšího "vysekávání" vleku, který musí na technickou... lepší termín jsme si vybrat opravdu nemohli. Bez rukavic bylo sundavání zamrzlé plachty s tunou sněhu opravdu moc prima..
 
  
 
 
 
 
 
7.11.2009  Byli kluci převezeni na zimní rekreaci na karlovarsko, kde se mají také výborně. Koncem března by měli být navráceni na brtnické pastviny.
 

 

TOPlist