Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

PAŘÍŽ VE ZNAMENÍ BORDEAUX, 24.-28.9.2011

Je po pátý ráno, dneska se nejde do práce, jak by taky, je přeci neděle… a vůbec… dneska můj xichtík už po třetí uvidí Paříž. Na palubu letadla společnosti Air France se drápu poprvé. Srkám vodu, kafe, rychle přelouskám denní tisk... prý Komárek s Kellnerem koupili Sazku. Za krásného slunečného počasí sedáme na pařížském Charles de Gaulle. Nejvíce se letos těším na kavárničky, vínečko, bagety a na tu pravou atmošku kosmopolitní Paříže… v Paříži se musí utrácet.

Autobusem se hrnu na terminal 2F, odkud chytám bus do centra k Opeře a Galerii La Fayette. Málem se však zcela omylem ocitám v buse do Disneylandu.. to by mi tedy ještě tak ke štěstí chybělo.

Na hotelu dávám sprchu a pár hodin spánku. Kdy se mi poštěstí schrupnout si v jedenáct dopoledne.. Po poledni vyrážím ven, všude je krásný klid... je neděle a v neděli se nedělá. Po jedné z boulevard si to šnečím krokem mířím na Pigalle k Mouline Rouge. Potkávám se s Míšou, slavit moje narozky začínáme záhy... Bordeaux, Kir Royal, procházka, Bordeaux, procházka je náplním dne. Večer procházka do ruské čtvrti, rychlá obhlídka pravoslavné sto padesát let staré „cerkve“ a Bordeaux obměňuje vodečka s rychlokvaškama. Ta Paříž se mi vážně líbí.

Další den se líným krokem šinu na nejvyšší bod Paříže na vrcholek Montmartre k bazilice Sacré-Coeur, kde se hemží davy turistů. Sedám do trávy a relaxuju s lososovou bagetou v ruce, slunce praží. Večerní procházka přes centrum Pompidou k Seině a Notre Dame je moc příjemná, je teplná noc. Slunce rychle zapadá, „ajfelka“ i mosty přes řeku se rozsvěcují. Sýry a Bordeaux jsou vážně skvělý.

V tomto duchu se line den za dnem. Den poslední je ve znamení hřbitova, Montmartrský je naším cílem. Večer přesun na letiště a odlet domů. V letadle žádná voda s kafem, ale Bordeaux ročník 2009 :-).

TOPlist