Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Moje milá brtnická sebranko,

Osm měsíců je za námi, "louka" od soboty zazimovaná, doválčili jsme... jsme o další brtnický rok starší.

Všem Vám děkuji za hezké, ale i za ty třebas méně hezké chvíle (většina jich naštěstí byla hezká, žádné veliké úrazy se nestaly...) a uvidíme, co nám život z jara 2012 donese. Snad není moc stížností, od Vás ani od hemelek:-).
Za mě (pokud si nebudete přát jinak) bych návrat viděla na poslední víkend v březnu, případně víkend 24.-25.3.2012, vše hodně záleží na mém návratu a na počasí, ale toho 31.3. snad slíbit mohu:-).

Přeji hodně zdraví Vám i koním, teď ťukám hlavně za dědouška Čikouška, ať zvládne zimu a zkrátka všechno nejlepší do zimní odpočinkové sezóny.

Vaše konimorka Livie

7.11.2011  Letošní odjezd chlupatých je předběžně plánovaný na poslední víkend v listopadu, ale do té doby, aby nám chudáčci nepomřely hlady, dovezla jsem jim zásobu ovsa, ječmene, řepných řízků, vojteškových a ovesných granulí. Seno letos máme jedno z nejhezčích, svému pěstitelskému zdroji děkuji :-).

25.10.2011  Všichni, až na pana inženýra odčerveni (Ivermectin). Čiko po večeři bez problému v boxe, ostatní jsem se jala odčervovat venku u žrádla, jak nerozvážná jsem byla. Carth i Evžík se k odchycení nechali přemlouvat, naštěstí kukuřičný klas a vůle získat ho byla silnější, pažravý Barda mi obsah pasty málem snědl i s tubou, ale inženýr Fortius není žádný lacině prodejný hlupák, tudíž oželil i kukuřičný klas a odčervení ho teprve čeká.

19.10.2011  Všichni koně se pečlivě připravují na zimu a proměnují se v medvědy Grizzly. Po víkendové náloži jablek a klasů kukuřic jsme jim včera navalili obrovský balík sena, takže zimní senná sezóna začíná. Renče veliké díky za pomoc.

30.9.2011  Moje odrostlé "dětičky" na jízdárně

 

19.9.2011  Nejen z Marsu, ale i z blázince

 

12.9.2011  Za sluníčkovýho počasí vyrazila Evža s Léňou na maličkatý vandříček a jelikož jsem je nalákala na meloun, dokonce se i zastavily... a i ta kávička se nakonec uvařit zadařila.

 

1.9.2011  Vyjížďka směr Kovářovice, malinko nám ty cesty zarostly...

29.8.2011  S Renčou na vyjížďce, jako za starých časů... /vyjížďka ne hospoda a pifko:-)/

 

26.8.2011  Čikovo válecí orgie

24.8.2011  Vyjížďka směr Kunice se zastávkou na točený pifko a Kofolu, v Baťovkách :-)

 

22.8.2011  Příjezd MVDr. Romana Vítka předcházel uragán, tornádo, krupobití a slejvák:-).

Je pátek ráno, modrá obloha, v půl desátý vyrážím z Prahy, s panem doktorem jsem domluvená na desátou, libuju si jak je venku krásně. Opouštím Prahu nad kterou se začínají stahovat mračna, uháním po dálnici, černočerná obloha mě pronásleduje. Koně stíhám zavřít dřív než je odplavuje ukrutný slejvák, aby nebyli mokří. Hromy, blesky, vichr, nic nechybí.

Kolem desátý přichází sms od pana doktora "lehce mlží, jsem na cestě, jede to pomalu...". Pan doktor je ftipálek.

Kolem třičtvrtě na jedenáct je pan doktor na místě, nejdříve si bere na paškál Bardu, černo odchází, začíná se vyjasňovat . Barda mě olizuje, pospává, takhle prý rozhodně nevypadá bolavý kuň. Simulant, jsem si to myslela. S Čikouškem to je už horší, budeme doufat, že bude líp. Tento týden nás ještě čeká ještě jedna návštěva pana doktora Vítka s kolegou od protinožců. Barýsek se od návštěvy pana doktora zdá lepší, ač se nezhledalo nic, co by mu mělo jeho neustále přistavení krku v pravo způsobovat. Panu Vítkovi patří díky za lidský pristup i za pomoc s ořema.

18.8.2011  Hit letošního léta. Model: Pan Čiko

 

17.8.2011  Minulý víkend byl ve znamení dlouhoplanovanýho vandru a tak se v pátek konečně vyrazilo na cestu. Lenka s Čikem, Evža s Evžou, Monča s Carthem a Livie s Fortiusem, Lara jako psí doprovod. Evža skvěle naplánovala cestu, naším cílem byla vesnička Úročnice nedaleko Konopiště. Čekalo nás okolo 20 kilometrů a jelikož jsme na cestě měly nekolik kolizí, cesta trvala mnohem déle, než jsme myslely. Necelých šest hodin na cestě, malé několika hodinové noční bloudění, pokousání od včel, zavalená noha pod koněm..., ale do půlnoci jsme byly na místě:-). Petře patří obrovské díky za ubytovaní koní, nás i za masíčko (i Lara zlodějka děkuje) :-).

Pospaly jsme pár hodin, zhltly snídani, dosrkaly kafe, prohlídly si farmu a kolem devátý nabraly směr domů. Cesta za světla krásná, Frisca jako osvěžení..., za tři a půl hodinky jsme kotvily v Brtnici, zdraví a utahaní.  VANDR-UROCNICE 

 

16.8.2011  Již tak trošku tradičně jsme se v červnu vypravily na orientační závod s příznačným názvem Bludičky. Trať dlouhá 20 kilometrů, mapa a naše čtveřice Barýsek-Rafi, Evža-Evžen, Lenka-Čiko, Livie-Fortius vystartovala letos více než velkolepě. Ztratily jsme se de facto ihned po projetím první vsi :-). Stužka na plotě jakéhosi záškodníka nás zmátla a my ztratily "stopu". Více než dvacetiminutové hledání, kde jen ten růžový fáborek (podle kterého jsme měly jet) muže být, jsme se navrátily na spravný kurs a dál už pokračovaly bez nejmenších potíží. Cestou jsme splnily několik úkolů a zdárně dorazily do cíle...  FOTKY-BLUDIČKY 

 

15.8.2011  Nápad zkusit distanční dostih se zrodil zcela nevinně, asi Evža za tím hodně stojí a za to i díky jí patří. Volba padla díky vzdálenosti na Borotín (9.7.2011), kde se závod konal zcela poprvé.

Když jsme se den před závodem zúčastnily porady vytrvalců, nebyla jsem si zcela jistá, že jsme tam, s našimi čétéčky zcela správně. Z úst pořadatele zněla slova jako "trať je opravdu obtížná, prudké stoupání, kopce, suť a kameny na trati...". Obdržely jsme mapu, startovní čísla a rozloučily se se slovy "snad zítra nashledanou".

Nevzdaly jsme to a tak ráno "pobalily" koně, botičky, ohlávky.. biče, které jsou ve vytrvalosti zakázané, nechali doma. Vedro bylo na padnutí a na start jsme se dostaly kolem půl jedenácté. Limit ZM soutěže (22km) byl bez penalizace 12-14km/h  a o umístění rozhodoval čas od projetí cíle a vstupu do veterinární kontroly (tepovka do 62t/m). Koně trať zvládli bez nejmenších kolizí a problému, na trati jsme se chytili dvou eskařů, takže nám to jelo i rychle:-).

V Borotíně jsme získaly především spoustu cenných zkušeností a mimo jiné si odvážely i stužky za čtvrté a páté místo z 22 startujících. Pořadatelům patří veliké díky za výbornou organizaci a ceny. Vynachválit si nemůžeme botičky Old Mac s G2 a Easyboot Epic, bez kterých by jsme na boso tuto trať rozhodně nezvládly. FOTKY-BOROTÍN 

12.8.2011  Když Barýska chytne hravá...

 

3.8.2011  Nedělní polední odpočinek

 

 

2.7.2011  Náš kamarád Jirka měl narozeniny a jelikož náš kamarád Jirka bydlí nedaleko Velkých Popovic, jeli jsme jej s Petrem navštívit. Cestou bylo potřeba něco málo nakoupit a pak hned hurá na Novou Hospodu. Pět hodin prima výletu to bylo.

  

30.6.2011  Sto stupňů na slunci, Štiřín, Radimovice a zmrzlina na benzínce... tak taková byla naše středeční vyjížďka.

29.6.2011  Včerejší vyjížďka s Rafčou na louky Štiřínské... Kdo je liný umývat udidla? No přece my:-).

Na Štiříně potkáváme dědečka s maličkou holčičkou. Dědeček povídá malému děvčátku: "a víš, co je na tom koníčkovi nejhezčí"?  "ŽE JE ZTICHA".

 

28.6.2011  Než se po hlavě vrhnu na popsání našeho bloudění na orientáčním závodě Bludičky, vrátím se o pár dní zpět, fotkami z návratu ze Všešim.

 

12.6.2011  Monči vyřčené a splněné přání... přejít si přes kavaletky:-)

  

8.6.2011  Již úterně tradiční vyjížďka do Všešim. Cíl jasný- potrénovat holky, sníst jim všechny třešně, hrášek a zapít "to" malinovkou

 

30.5.2011  Vstávání v půl šestý ráno, v šest odjezd do Brtnice, v půl sedmý příjezd do Brtnice, odchycení Barýska, nakrmění, naložení a v sedm odjezd do Opřetic, vše klape jak má. Rychlá prohlídka parkuru, jdeme 27, v soutěží do 110 cm se žolíkem je 80 koní. Skoky je opět třeba obcházet z dostatečné vzdálenosti, k žolíčkovi 120cm nejdu ani na deset metrů, z dálky ho vidět stačí. Už na opracovišti není Barda ve svý kůži, necválá do předu, o přilnutí nemůže být ani řeč. Skáču si křížel, kolmáček, malý oxírek. Petr, máš dva koně, nevím co mě to napadá, najíždím na zvýšený oxer a můj strach ze skákání oxerů na opracovišti se navrací jako bumerang, není divu, že mi ho Barda zastavuje, podruhý, potřetí... Na kolbišti mám zvoněno, takže zmizet z opracoviště a najít kurz parkuru. Barýsek totalně rozhozenou Livii podrží a celý kurz jde za jednu chybu až do posledního skoku, žolíka, který je pro Livii vyšší než se zdál z dálky ze země. Necválám, oba rezignujeme, na tohle fakt dlabu. Bylo pár nehezky vypadajících pádu, takže útěchou mi je, že jsme to až na žolíka přelezli ve zdraví.

Opravdový problém však máme záhy, normálně vždy v klidu sám chodící kůň do přepravníku se najednou stává ze zcela nepochopitelných důvodů nenaložitelným. Do vleku prostě nejdu, zůstávám tady a klidně se i na zadní postavím. Nechce ani jíst, to je u pažravce jako je zrzek něco nepochopitelného, něco je špatně... možná mu opravdu není úplně nejlíp. Nakonec nakládáme, razíme domů.

Odpoledne doděláváme "brtnický posezení" a večer strhaní padáme na chatu. Veliké díky Petrovi s Milanem, konečně máme kde sedět a probírat ty důležitý věci (doufám, že taky někdy půjdeme i jezdit:-)). 

 

23.5.2011  S větrem o závod na úžasných loukách

 

11.5.2011  Jelikož se Čikovi ozvala zřejmě stará zranění z mládšího věku a začal huře chodit na zadek byl zavolán pan MVDr. Roman Vítek zabývající se fyzioterapií koní. Pan Roman Vítek dorazil osobně s panem Paulem Treolar z Austrálie. Čikovo svalstvo bylo z počátků nemálo bolavé a spolupráci se bránil, video je natočené až po chvíli, kdy mu to již bylo příjemné.

10.5.2011  V sobotu se závodilo, v neděli odpočívalo  JARNÍ-FORTÍK 

 

9.5.2011  Sobota ráno, budík měl zvonit v 6.45, omyl byl pravdou, chytrá Livie ho místo na 6.45 nařídila na 7.45. Rychle ke koním, najít Barýska na pastvině, nakrmit, vyčistit, zapřahnout, v Kamenici přiložit Matěje a hurá na Gabrielku do Nebušic. V autě dva astmatiky a maxi alergiky na koně, kterým patří veliké díky. Za hodinu jsme na místě, rychlá prohlídka parkuru, skoky je třeba obcházet z dostatečné vzdálenosti, doma jsme neskákali ani metr, teď tam v druhé fázi stojí 110, Livie nad tím nemá čas spekulovat. Osedlat, skočit si na opracovišti a rychle na kolbiště, jdeme dvanáctí. Na kolbišti stojí dvě bedny, obě v základním parkuru, poslední skok v druhé fázi je 110 cm oxer, "povaluje se"  na konci kolbiště od koní. Bardovi rychle ukazuji bedny, nezajímají ho a čumí jinam. Parkur jde čistě a odváží si fialovou stužku za sedmé místě ve více jak čtyřech desítkách startujících, Livie mu líbá kopyta, je to borec:-).  foto-zavody 

  

2.5.2011  Sobotní tří a půl hodinová vyjížďka s Petrem byla skvělá, jen ty hromy a blesky na závěr si ti nahoře mohli odpustit

 

27.4.2011  Nechutné. Budu hrát šachy

 

20.4.2011  Naše drahá pětice čtyřnohých se z režimu zimního nic nedělání přesunula do sezónního režimu makáme v terénu a jelikož má Evža novou GPS, víme přesně kolik kilometrů za jaký čas ujedeme. K holkám do Všešim to je zhruba 15, na Štiřínký louky asi 11 km. V úterý jsme zajely zalít květenu do Kovářovic, byla to prima asi dvou a půl hodinová vyjížďka.

No a docela by mě zajímalo, který troufalec si dovolil pověsit uzdečku na onu krásnou, nově natřenou pumpu :-).

 

 

6.4.2011  Tento víkend byl víkendem transportním... V sobotu se z karlovarska dovezli Fort s Bardou, v neděli z Čestína Čiko a Carth a od Štenberka jako poslední přicestoval Evžen. Všechno proběhlo bez nejmenších komplikací a koně, ač mají krásné seno k dispozici zevlují po pastvině a lačtichtivě hledají první stébla trávy. Jen pan Čiko se sám zaparkoval k balíku a je nadmíru spokojen.

Hned v úterý se vyrazilo na vyjížďku... pětice chlupatých se chovala slušně (oni to snad ani jinak neumí:-))

 

5.2.2011  Irča, Rafi, já a naše první společná výprava na Mostec. Zima, chumelenice, mráz a naši chlupatí koně nás vítali.

 

 

 

TOPlist