Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

9.12.2013  Na Zelené louce je bílo, jediný kdo z té bíle věci měl radost byla Lara (i když možná ani ta ne). Co mám informace, tak všichni koně se mají dobře, jsem za to opravdu ráda.

V pátek se těším na Brtnickou afrer party... zřejmě v Barabizně.

  

2.12.2013  V sobotu se evakuovaly poslední hemelky a tak Brtnická louka již zeje prázdnotou. Holly se až na menší výmysly, že nepůjde do vleku chovala vzorně, stejně tak jako kluci, kteří nastoupili jako staří profíci. Všechno jsme zvládli za jeden den, včetně dvou a půl hodinový cesty na Karlovarsko. Díky Šárce za převoz a Renice za pomoc.

Plánuje se brtnická after party někde v centru, tak rozešlu termíny, pro zatím sbohem :-)

  

A tady už na Mostci...

  

  

  

 

29.11.2013  Máme zazimováno! Zítra nás už jen čeká posledních převoz našich třech hemelek...

  

  

27.11.2013  Včera byla v pořádku převezena slečna Krtková, která si již užívá to bílé zmrzlé, sníh. Zprávy z Karlovarska jsou nemilé, pro nás zhýčkané Pražáky... -12C, to se mají kluci na co těšit.

23.11.2013  V sobotu jsme se rozloučili s Míšou, Žížou a panem Čikem. Převoz proběhl v tý největší pohodě. V úterý by se měla převážet Krtková a v sobotu 30.11. je v plánu rychlá akce Bojov a Mostec v jeden den... Snad nás Šárky logistika nezklame :-)

  

  

18.11.2013  Svátek 17. listopadu jsme s Karol a Jardou oslavili opravdu velkolepě... prací, buřty na ohni, teplým grogem a lehkou vyjížďkou:-). Díky oběma!

  

  

   

15.11.2013  U nás na koních už jezdí i slepice (nebrat dvousmyslně, ehm :-)). Myslím, že tohle je Lada... Renčo? :-)

  

13.11.2013  Nedělní počasí přálo víc než to sobotní a tak jsem s Týnkou vyrazila ven. Holčičky hodné, o Jáchymkovi nemluvě. Jinak z Fortiuse a Holly se stávají lední medvědi... že by nás ta zima čekala nakonec doopravdy studená? :-).

  

12.11.2013  A jelo se ven i s Barči Lukym, byť trošku nás ten kluk jeden "Bolavý záda" brzdil :-)

  

8.11.2013  Jedna z večerních se Zuzkou a domů už pěkně za tmy...

  

7.11.2013  Brtnický rok se nám blíží do finále. V neděli byl odvezen Medík. Začala mu další životní etapa, tentokrát už bez mámy Žíži. Byl statečný a já mu z celého srdce přeji krásný, spokojený a bezstarostný život ve Voticích, kde bude čas trávit se svými vrstevníky. Sedm statečných bude odvezeno, pokud počasí neřekne jinak, koncem listopadu. Odčerveno máme Ivermectinem. Seno máme naprosto excelentní, pomalu zazimováváme...

Na víkend jsem nečekaně odjela do Německa, veliké díky Renče se Zuzkou za krmení a postarání se. V pátek, kdy koním sloužila Zuzka mi přišla sms: "Voda je, slepice nakrmený, seno rozdáno, žrádlo taky. Vše ok. Teda po tom, co Barda zšikanoval Krtka, Krtek Hollynu a Hollyna Čika... a Fortius samozřejmě všechny :-)))"

  

Veliké díky za víkendovou pomoc Lucce. A mimochodem Šárky logistika při přenášení skoků byla vynikající :-)

 

23.10.2013  Letošní podzim nemá chybu. Nedělní vyjížďka ve složení Renča-Barýsek, Bára-Holly, Daniela-Caren a já s Fortiusem byla moc, moc fajně. K lomu u Mirošovic jsme si zajely.

Pak návštěva zabijáka Petra z Hanumanu s malou Viktorkou a taky sázení česneku s Petrou...

Petro, já vás představím.

Petře, to je Petra...

Petro, to je Petr, trenér thaiboxu.

Petra:  "...jo to je ten Macháček"

(... sem si ho takhle vůbec nepředstavovala, působí mile a prima a taky docela i charismaticky)

Takže asi tak :-)

22.10.2013  Když v neděli Petr vyměnil lapy za koně, mohla jsem si alespoň chvíli já užít toho, že on poslouchal mě :-)

    

17.10.2013  Po krátké vyjížďce, seně a večeři si musel jít trochu dáchnout.

  

  

  

15.10.2013  Sobotní ne moc vydařené počasí vystřídala překrásná podzimní neděle, kdy se vyrazilo na malou vyjížďku, my s Barýskem zůstali doma, nějakou chorobu si páneček vymyslel:-). Naštěstí je v pořádku a nejen on si tak užíval nedělní pohodu...

Sobota, kdy se nedaleko od nás střílelo nenechalo chladným snad nikoho, jen naši koně postrádali pud sebezáchovy a místo aby od místa střelby utíkali, běhali pořád co nejblíž k "epicentru" všeho dění, zvědavci :-).

A neděle? tak ta byla zkrátka opravdu ukázková... díky krásný podzime!

9.10.2013  A ještě naše nové slepičky, které Renča pojmenovala Meggie a Lada. Ale jinak jsme docela normální :-)

   

8.10.2013  Máme za sebou prima nedělní vycházku, kterou jsme nabrali směr Štiřín, Petříkov a zakončili jsme jí v hospodě U ledu v Popovicích.. jak taky jinak, že. Fotky tuto:  PODZIMNÍ-VYJÍŽDKA-POPOVICE  a že to byla krásná podzimní neděle, o tom není pochyb. Taky máme nové slepičky, nádhernou zásobu sena a moc pěkný ječmen... takže zimo, jen do nás :-).

1.10.2013  Moje milá děvčata, mojí drazí hoši.... Vzhledem k tomu, že podzim nevypadá zatím vůbec špatně, dovolila bych si Vás pozvat na naše mini, mikro, miniaturního Hubertka, respektive na takovou společnou vyjížďku... Že by i s pár skoky pro skokany...? Jinak náročnost přizpůsobená chromáčkům, starouškům, maminkám, mlaďouškům, begánkům a tak:-).

Navrhuji termín na příští neděli 13.10.2013, sejít se okolo 9.30 na Zelené louce.

Po návratu oheň, buřty... vítáni jsou i nekoňácí, samozřejmě.

Uvidíme co počasí, pokud by nepřálo, akci přesuneme na neurčito :-)

25.9.2013  Přijela vzácná a početná návštěva :-)

  

24.9.2013  Počasí podzimní, ještě babí léto bych si poprosila... Palety na seno připravené, díky Míro, Lucko!

19.9.2013  S mlaďoškou venku... Zuzka testující ledvinku na H2O (se fakt na zimu bude hodit:-))

   

18.9.2013  Sobotní den strávený s malou thaiboxerkou Sabčou. Nezlobilo to, takže dobrý :-)

   

9.9.2013  Krásný slunečný čtvrtek si užila Monča s Barýskem na jízdárně... a že houby rostou i v Brtnici, tak o tom není pochyb :-)

29.8.2013  Poslední dva dny připomínaly spíše podzim než cokoliv, co by mělo připomínat léto. Koně však po dlouhých vedrech byli nad míru spokojení, žádný ohavný hmyz neotravoval. Fortius si jako správný "otec" musel pohrát s Medíkem, pak po něm Míša chtěla, aby jí bezpodmínečně udělal hříbátko, marně. Barýsek s Krtkem se hodně spřátelili... A taky kukuřičné klasy, jablka a pečivo padalo z nebe... prý by tomu tak mohlo být každý den :-).

  

  

  

26.8.2013  V týdnu prcek oslavil svůj třetí měsíc. Vyrostl, zkrásněl, zmohutněl. Hodně radosti a zdraví mu přeje jeho teta Líva:-).

  

14.8.2013  Včerejší jízdárna Zuzky a Monči. Já se jen spíš omylem chtěla taky svézt :-)

12.8.2013  V sobotu jsme se domluvili, v neděli to zrealizovali...  není nad hurá akce... brigádička, buřty, člověče nezlob se, relax... Díky moc všem, byl to opravdu prima den. Kompletní foto tuto:  BRIGÁDNICKOVANI-BURTIKOVANI

5.8.2013  Páteční akce "kotvíme šibenici" se vydařila. Díky Lucka :-)

   

 

  

A nedělní vyjížďka byla taky prima, až na to že..

Vstáváme ráno, aby jsme i ráno vyrazili, kvůli horku, které je avizováno. Po deváté vyrážíme směr Dubiny na moc krásnou, bezmála dvou hodinovou vyjížďku. Vracíme se, když někomu z nás chybí peněženka (a já to pro tentokráte nejsem:-)) a tak nezbývá nic jiného než znovu osedlat oře a vydat se tou stejnou cestou ještě jednou. Slunce už pěkně pálí. Půlka cesty je za námi, projeli jsme zarostlé louky, kde jsme prve cválali, vesnice kterými jsme procházeli... až se zjevila. Ležela na kousku posekaný louce.. Zázraky se dějí :-).

30.7.2013  Včera byly nalezeny všechny ztracené masky a panu Čikovi byla ta jeho rozpárána v rámci možností zalátána. Žíža měla svého osobního krmiče, nestěžovala si :-).

    

23.7.2013  Krásný dvoudenní vandr je za námi. Cesta vedla přes Mokřany, Barochov, Nespeky, Zbořený Kostelec, Týnec nad Sázavou až k naší skvělé kamarádce Petře, které tímto zároveň i děkuji za milé přijetí a za dobroty, které nám připravil Martin. Nebloudily jsme, nemokly jsme... prostě jsme si to opravdu užily. Díky holky :-)    FOTO-VANDR-UROCNICE-2013

18.7.2013  Před tréninkem se na nás přijely podívat naše thaiboxerky Lucka a Sabča, pak taky Milan, kterého neminul ani trénink, byť jako jen diváka a fotografa (no někde se ten nový foťák vyzkoušet přeci musí, že:-)). A největším dolejzálkem a zvědavcem dne byl malý Méďa...

No a o víkendu jsem sestrojila kolečko, kytičky nakoupila Petra, veliké díky. A že se mi slepice popelí v rajčatech, to nekomentuju :-)

  

17.7.2013  Soudruh Fortius, soudružka Holly a soudruh Čiko si poztrácely masky... Takže kdo hledá, najde :-)

16.7.2013  Léto v plném proudu, malý roste jako z vody, Fortius chrání své stádo. O víkendu k nám dorazily dvě príma holčičky:-)

12.7.2013  Nejen vajíčka, ale i ourodičku máme... ředkvičky, kedlubny, rajčata, bylinky, brambory, hrášek... Zemědělci tělem i duší:-).

  

1.7.2013  Sešly jsme ve v půl devátý ráno a to ve složení Barča, Zuzka, Renča a moje maličkost. Odchytily jsme čtyři dobrovolníky:-) Míšu, Fortiuse, Barýska a Holly a po půl desátý vyrazily směr Zaječice, odkud naše další kroky směřovaly na farmářský trh v Senohrabech. Cílem naší cesty bylo navázat na stezku kocoura Mikeše z Hrusic. V Hrusicích oběd, návštěva muzea, ovšem bez prohlídky a napojení se již na stezku Mikešovu. V Mnichovicích jsme ze stezky sešly, takže příště doufám navážeme... Pak už jen Stránčice, Všešimy, kafe u Míňi se Standou v Kunicích... až k nám domů, do Brtnice. Navrátily jsme se v půl sedmý večer, našlapali jsme 35 kiláků... Moc prima výlet to byl a příště se těším na další, tentokrát už dvoudenní...  PO-STEZCE-KOCOURA-MIKESE

  

A jelikož jsou v životě občas věci náhodné a hodně narychlo, v neděli se u nás ocitla mladá čtyřletá kobylka jménem Karen. Zatímco Fortius hlídal poctivě své stádo, Čiko se navrátil do mladistvých let (jak se tomu říká, když si chlap v šedesáti najde dvacítku? ...druhá (nebo už snad třetí?) míza? :-) ).

  

  

   

28.6.2013  Zítra vyrážíme na jednodenní cestu po stezce kocoura Mikeše. Cesta povede přes Senohrabské trhy do Hrusic.. odtud pak po stezce tam, kam až nás nohy koní donesou...

25.6.2013  Páteční rybník s Tihu a sobotní moc prima výlet do hospody v Mirošovicích s následnou zastávkou u stánku se zmrzlinou pár metrů od rybníka. A lom byl taky, jak jinak než nádherný... Díky holky!

   

   

Víc fotek je ve "vejletíčky"

21.6.2013  Tady je zatím jen nastínění předběžných termínu malých výletů s hemelkama:

29.6.  Místo letošních Bludiček to zatím vypadá na jednodenní vandr po naučné stezce kocoura Mikeše s obědem v Hrusicích

13.-14.7.  Dvoudenní vandr za kamarádkou na Benešovsko

16.-18.8.  Třídenní vandr se zatím zcela nekonkrétním cílem (Orlicko?)

20.6.2013  Včerejší tříhodinová vycházka s klukama a Renčou se zastávkou a sprchou na chatce, s osvěžením v rybníce... Všude se balíkuje krásné seno... úžasné léto"nám začíná... asi tedy :-).

    

14.6.2013  Středeční koupání Holly, Bardy a Lary a taky Šárka a její Méďa... MEDA-O-NECO-STARSI

   

  

11.6.2013  Naše slepičky a psíci...

   

10.6.2013  Máme za sebou krásný a konečně teplý a slunečný víkend. Méďa se chladil v blátě, s Barunkou a Mončou jsme si užily pěkných vyjížděk... A taky jsem sestrojila nový, snad okrasný truhlík a zkamarádila se s křoviňákem, to už byla ta slabší část dne:-).

   

  

A tady víkendový odchyt Hollynky Barunkou... To ale padlo názvů pro chudáčka koníčka:-)

 

  

7.6.2013  Druhé den je malý Méďa ve stáďě a tváří se to, jako by tomu ani jinak nebylo. Jen to válení mámy musí ještě lehce doladit...

  

6.6.2013  Včera malý Méďa oslavil čtrnáct dní života a tak nastal čas, pustit ho do stáda. Vše proběhlo bez nejmenšího zádrhelu a ti, u kterých jsem čekala, že je malý vetřelec bude zajímat nejvíce se nezajímaly skoro vůbec. Stádo se prozatím rozdělilo na dva tábory. Tábor "žen" a na tábor "můžu". Míša s Holly by prý taky chtěly miminko :-). Více fotek tuto:  MEDÍK-VE-STÁDĚ

  

  

  

3.6.2013  Do Brtnice ano, zpátky nikoliv... tak takové bylo nedělní ráno. Voda se tak trošku ve vsi vylila... Koně, jelikož jsme nejvyší ze všech nejvyšších, na kopci, jsou v pořádku a někteří, ti nejmenší především, jsou dokonce ve velmi dobrém rozmaru:-). Každopádně, mokro, mokro je zkrátka ouplně všude...

  

  

   

31.5.2013  Loučíme se s deštivým květnem, vítáme deštivý červen. Místo sedel a uzdeček bereme ploutve a šnorchly... Prý ale déšť přináší štěstí... Tak tedy doufám, že se ze samého štěstí nezblázníme blahem :-).

   

29.5.2013  Včera byla taková normální středa. Daly jsme si asi dvouhodinovou vyjížďku s Barčou, Renčou a Berrym. Počasí nám až spíš zázrakem (po probouřeném a deštivém dopoledni) přálo.

A Šárky Medvídek oslavil svůj první týden. Tady je pár večerních fotek:  GREEN-MEADOW-TYDEN, hodně zdravíčka prcku!

    

28.5.2013  Žížulka.... krapátek nám to začalo tloustnout a když už se "TO-BŘICHO" dostalo do rozměrů větších než u pana Fortiuse, pojali jsme podezření... po chvíli začínalo být zcela jasné, že příčinou onoho panděra nebude kvalitní pastva, nýbrž jiný to element :-).

  

27.5.2013  Venku to již několik dní vypadá na konec světa zatopením:-). Naštěstí to asi víc vadí nám, než koním. Žíža s prckem jsou stále odděleni od stáda, kde mají vlastní garsoniéru a tváří se spokojeně...

    

   

23.5.2013  Vítám malého člena stáda. Narodil se okolo půl šesté ráno 22.5.2013 na Zelené louce, je to kluk jak se sluší a patří. Má se čile k světu a dostal krásné a příznačné jméno...Green Meadow. Hodně zdravíčka, drahý GREEN-MEADOW :-)

 

20.5.2013  Taková obyčejná, odpočinková neděle po třiceti kilácích z Tábora do Prčic. Barýsek musel něco málo dělat, Fortius to měl víc uvolněnější. Všichni koně mi dělají velikou radost  FOTKY-2013

  

  

16.5.2013  Pár pondělních fotek před západem slunce. Krásný teplý večer a spokojení koně, co víc si přát.

  

  

15.5.2013  Jarní outfit slečny Žíži a fotky s názvem "najdi malou Minnie".

  

14.5.2013  Minulý týden nás se svým australským kolegou navštívil Mvdr.Vítek. Podívat se byl tentokrát na Pana Čika, pana Fortiuse a pana Baryschnikova. Na Čikovi a Bardovi nebylo shledáno nic, co by stálo za řešení. Čikův stav odpovídá jeho věku, Barda se zdál být zdravý a nebolavý. Fortiusovi bylo doporučeno docpání sedla a několik dní práce bez sedla. Ten samý den se také na koníky přijel podívat kamarád Jirka, kterému a to velice spolehlivě jako hiporehabilitační kůň posloužil Barda. Radost mi udělali oba dva.

     

V sobotu jsme s Barčou vyrazily na vyjížďku a ani déšť nás od takovéhoto počinu neodradil, jsme na sebe právem hrdé :-).

   

13.5.2013  Nedělní piknikování spojené s jízdárnou nejezdců (Zuzky se to netýkalo samo:-)) a vyjížďkou jakože jezdců proběhlo v moc milém duchu. Byly buřty, byl koláč s domácími švestkami od Báry, byly vejce od našich slepiček a nechyběly ani rýžové placky, které na louku přiletěly z více jak 10 000 kilometrový vzdálenosti, z Thajska (severovýchod na hranicích s Laosem). Tady je jejich slíbená výroba tam i tady:-).

   

Na jízdárně pod taktovkou Báry:

   

A jede se na vyjížďku:

  

A jde se jíst...

  

Vícero fotek je tuto:  PIKNIKOVÁNÍ

9.5.2013  Tráva vzrostla nekontrolovatelnou rychlostí a myslím, že všichni si vychutnáváme překrásné jaro, po té oné dlouhé zimě:-). Na návštěvu za námi dorazila i Eliška s Billem, Péťa s Martinem... tak se buřtovalo. Byli jste moc prima, díky.

Včera, na státní svátek se vyrazilo směr Zaječice, Dolní Lomnice, Kunice na delší vyjížďku. A jelikož tomu tak bylo přes oběd, tak oběd musel být... není nad točenou malinovku a smažák s hranolkama. Fotky: VEJLETÍČKY.

3.5.2013  Vajíčka od našich holek šikovných... jsou prostě skvělý.

 

2.5.2013  Konečně jsme čarodějnice spáchali na naší drahé Zelené louce. Bylo co pít, bylo co jíst, bylo to zkrátka prima. Ti nejotrlejší vydrželi skoro do půlnoci, kdy nás z louky vyhnal déšť. Sbohem jsem po 21.letech řekla svým rajtkám, zemřely důstojně žehem :-).

    

    

Druhý den ráno jsme našli ve výběhu polospící koně (nevím kdo ty čarodějnice slavil víc) a vyrazilo se na delší a moc pěknou vyjížďku. Pak jsme nabraly směr jezdecké potřeby. Tam se jelo s nápadem: „koupíme si všechny stejné rajtky“. Zpátky se odjíždělo s realitou: „každá máme rajtky naprosto jiného vzezření, jiné barvy, jiné značky, jiného materiálu (jen na té velikosti jsme se de facto shodly (tedy až na tetu Lenku a její konfekční šest a třicítku, vo tom žádná:-))". Každopádně při nákupu jezdeckých rajtek bych zakázala zrcadla a zrušila světlou (o bílé ani nemluvě) barvu, kostičky a proužky!).

  

30.4.2013  Páteční koupání v ropě:-)

    

   

28.4.2013  Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas... :-)

A jelikož je potřeba se hýčkat a mít se rád, navrhuji zrealizovat plánovaou návštěvu Eqiuservisu právě na středu, prvního máje a to hned po dopoledním ježdění. Kdo má koně pod zadek, má čas a má chuď se přidat na vyjížďku, navrhuji sraz nějak po deváté u koní.

Jo a o víkendu hemelky konečně odčervím /Quest plus/.

26.4.2013 Děkuji Šárce za krásná dobrá rána, hned je ten den krásnější. Dobré ráno:-).

  

25.4.2013  Pár fotek ze včerejší vyjížďky se Šárkou na Barýskovi a s Májou na Čikovi. To jaro, byť fotky vypadají spíš podzimně, je naprosto úchvatný... Pan Čiko si ten potok fakt dával :-).

    

  

24.4.2013  Za pár dní je u nás nového to, že už víme jak se věci mají a jsme za to rádi... Tráva roste přímo před očima, seno začalo být koním zcela nezajímavé a obě kobyly se nám říjí jako smyslu zbavené, obtěžující pana Fortiuse a nechápající, že on nebude tím pravým pro jejich potřeby pářiti se. Jinak vypozorováno je to, že hierarchie ve stádě se nám jednoznačně uspořádala Fortius-Žíža-Holly-Míša-Čiko. Jakou roli tam hraje pan Barda zatím nevím, jelikož se to spíš tváří tak, že on má svůj vlastní svět.

Děkuji Léně za objednání Mvdr.Vítka, který by k nám měl dorazit v první polovině května a to i s jeho Panem učitelem od protinožců.

  

Kohout Tonda si koleduje o to, že se z něj stane kohoutek na víně... A se Zuzky s Larou se staly skvělý slepiconahaněčky:-).

   

20.4.2013  Jelikož se po balíku sena zaprášilo během čtyř dní, vyrazilo se k mému skvělému senařskému zdroji pro další. Tady veliké díky Zuzce a její Voktááávce. Byť s malými přestupky (Octávka nesmí táhnout tenhle vlek, Zuzka nemá papíry na vlek a u sebe jsme neměly papíry od vleku), zvládly jsme to bez sebemenší újmy.

       

A jelikož se Žíže poněkud vemínko nalévá, dorazí dnes paní veterinářová potvrdit, či vyvrátit naší domněnku...

  

A takhle to vypadalo než jsme ony dvě hemelky osedlaly. Naštěstí jakmile nafasovali sedlo, vrátil se jim i mozek a byli to opět naši dobří, hodní kluci. /v malý ohradě byli jen chvilenku, než jsme vykulily seno a nikdo jiný tam nebyl (to jen abych nedostala vyhubováno, že nedodržuji, o co jsem sama prosila aby se dodržovalo:-))/

   

19.4.2013  Včera jsme ve složení Šárka, Bára a moje maličkost vyrazily na vyjížďku. Bylo krásně, byť v lese to vypadalo pořád poněkud podzimně. Při scházení kopečku jsem ze zadu zaslechla cosi jako "blázen, příště si tudy jeď sama a na tohle ti kašleme", ale nakonec jsme samozřejmě bez závad sestoupily až dolů a bylo to moc prima (přes zimu mi v lese zmizela cesta, ktará tam byla odjakživa... divný úkazy se mi dějí :-)).

   

   

18.4.2013  Pár ukradených fotek Barunky ze včerejšího zubařského odpoledne. Baru, Luky, díky.

    

14.4.2013  Máme za sebou další stěhovací víkend. Stěhovali se kluci z Karlovarska, stěhovaly se slepičky a kohout Tonda od sousedství. Tady patří díky všem zúčastněným... Návrat Fortiuse a Barýska na pastvinu nepřineslo nic moc příliš překvapivého. Lehce prodejná Mischelle okamžitě zaprodala, do té doby nejlepšího kamaráda pana Čika za Fortiuse a stádo se nám rozdělilo na dva tábory. Paradoxně nikdo s Fortem nediskutoval o postavení ve stádě, až na Holly, které muselo být Fortiusem několikrát vysvětleno, že je vhodné přehodnotit své chování vůči němu a ideálně se slušně chovat i k Míše a Bardovi. Čiko se mi zdá pro zatím stále šéfuje prvnímu táboru.

  

  

Po chvíli už dva, tváří se, že spokojené tábory. Tábor první (Čiko, Žíža, Holly), tábor druhý (Fortius, Barda a Míša).

 

V neděli stádo stále na dva tábory, ale v naprostém poklidu střídající se průběžně dole u sena. Máme zbránovanou pastvinu, které to nesmírně prospělo a Rafi se Šárkou vyrazily na první letošní vycházku...

  

    

12.4.2013  Včera na mě koněčně dýchlo jaro... a Holly, která se jala zkoumat můj foťák:-). Stádo se už drží ve směs pohromadě, ale kdyby se vyhlásila soutěž o největší xicht, nevím nevím, kdo by ho vyhrál... Zítra se jede pro kluky na karlovarsko...

  

  

  

9.4.2013  Vyrazily jsme ve třech, vrátily se ve čtyřech... Byla zima a až na malé nedorozumnění, kde přesně se máme s Holly a její paničkou Bárou setkat to klaplo, tak jak to klapnout mělo. Jen na pastvině se trojice důležitých spikla proti chlaďáskové a do jednoho ji vysvětlovali, kdo je tam pánem. Druhý den ji už pustili blíž ke stádu. V sobotu dorazí Barýsek s Fortem, tak jsem sama zvědavá, jak se nám to tam hyerarchicky a milostně zamotá...

  

   

   

3.4.2013  Každá pruda jednou omrzí a tak to bylo i s Míšou, která první den nelenila a přes půlku pastviny se sklopenýma ušima a s vyceněnýma zubama proháněla nového "vetřelce" (kterému jsem pracovně začala říkat žížalka), hlídající si pana Čika. Druhý den, jí už jakékoliv prohánění nového člena stáda přišlo namáhavé a tak v poklidu odpočívala s ležícím panem Čikem u lesa, zatímco Žížalka se futrovala "jejím" senem v přístřešku... Jo a ohrada už kope nahoře i dole, tak ať to někdo neschytá:-).

  

  

A jak jde o žrádlo, neznám bratra ani sestru...

  

2.4.2013  Letošní Velikonoce proběhly ve stavu ryze pracovním a ve stavu poněkud zmrzlém... ale je hotovo a včera mohla "Zelená louka" opět, jako každý rok po zimě, uvítat část svých kopytníků. Celé tři dny se stavěl přístřešek, dovezlo se krásné seno, ječmen, opravily se ohrady... Veliké díky Petrovi S., Milanovi, Mírovi a Renice, bez nich by to nešlo. Teď už bych si ale vážně poprosila to jaro!

   

28.3.2013  Vlastně ani nevím jak letos začít... je zima, je zima, je zima. Zatímco loni jsme se v tuto dobu proháněli na louce v tílkách, letos nám z pod čepic vylézají zmrzlé nosy. Se senem má letos problém snad každý druhý a těm, kteří senem krmí celoročně vůbec nezávidím. Naštěstí máme slíbené krásné seno ze seníku. Zde děkuji zdroji. Doufejme v teplejší zítřky a brzy se se všemi těším na viděnou.

TOPlist