Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

23.11.2014  Předposlední listopadový víkend znamenal jediné, předat v pořádku hemelky do svých nových zimních domovů.

V sobotu byli odvezeni Fortius s Bardou... veliké díky Šárce za transport.

   

V neděli do nového domova putovala Holly, kde se bude mít více než skvěle a Míša s Čikem, kteří budou svojí další zimu trávit na Čestíně.

Slečna Krtková byla odvelena již ve čtvrtek a má se taky výborně...

Děkuji všem za další prímový rok na Zelené louce a snad zase někdy na viděnou :-)

22.10.2014  Vyrazili jsme na vyjížďku a že tu je zima není pochyb... mezitím slečna Holly okupovala balík

21.10.2014  Na co tu ty hajtry asi tak čekají aneb boj psa a koně o kus žvance :-)

  

12.10.2014  Překrásná podzimní neděle, koně už jsou přikrmování senem...

  

...a pan Čiko na VIP stanovišti :-)

 

9.10.2014  Navštívily nás blonďaté sestry a jejich ratolesti... a že jich bylo!

    

  

8.10.2014  Náš drahý Čiko a jeho nevybíravé, řekněme až prasečí stolování....

7.10.2014  Dnešní ranní Brtnice, všichni na svých místech... děkuji krmiči Fandovi a krmičce Daniele :-)

 

28,9.2014  Překrásné babí léto a nedělní moc vydařená oslava narození nás tří pann - Sabči, Fandy a mojí maličkosti. Děkuje všem za skvělé originální dárky v podobě živých slepic, soukromek thaiboxu s Lukym, zástěry na vaření...atd... děkujeme za skvělou náladu! Víc fotek:  OSLAVA-2014

  

24.9.2014  Pohodová neděle ve společnosti prima lidiček

16.9.2014  Na ohni thajský red curry, indický placky naan a procházka s koňmi, co více si přát... Navštívily nás dvě blond sestry:-)

    

13.9.2014  Miluji ta rána s podzimním nádechem... koně hledají jablka a já se kochám :-)

   

2.9.2014  V neděli se u nás ve vsi konala vytrvalost na 23 kilometrů. Patricie si vzala do parády slečnu Holly, Petra sedlala Mischelle a můj los padl na pana Barýska a až na ne úplně přívětivý počasí to byl moc prima den. Holly statečně dorazila do cíle, Mischelle na druhé měření tepovky prošla a skončila třetí a pan Barda, který šel do veteriny hned po projetí cílem vyhrál, šikovný zrzavý chlapec to je :-).

 

23.7.2014  S lítostí musím oznámit, že Květa je z největší pravděpodobnosti Květák...

22.7.2014  Báječná vyjížďka na obídek do Pyšel...

  

26.6.2014  Když u nás prší...

19.6.2014  Včera se nám vylíhlo první kuře... Kašleme na koně, začínáme chovat drůbež :-)

  

A včerejší vyjížďka přes Štiřínské louky zakončená pivkem v Popovicích taky parádní.... s Renčou.

  

  

10.6.2014  Toš fajnovou sobotu jsme si s Barýskem udělali. V devět spich s kamarádem u mostu v Senohrabech... neuvěřitelný timeing, vše klaplo jak mělo. Vzorný kůň, výborný oběd i procházka k Sázavě, fakt mě to chození po návštěvách začíná bavit :-)

  

9.6.2014  Parádní vyjížďka s Renčou směr Štiřín, Petříkov a domů zpátky přes Popovice s koupáním v rybníce aneb Renčou popsáno, koupačka s příběhem:

Dnešní ježdění jsme zakončili v Popovicích. Jedeme kolem pivovarskýho rybníku a Exner zahlásí: "Když tam nebudou rybáři, tak se s koňma vykoupem". Rybáři tam samozřejmě byli, ale to nás neodradilo. Rozhodli jsme se dělat společnost mladému sympatickému rybáři. Barda s Fortíkem se ovšem koupou DOOOST nahlas a pokud tam nějaký ryby byly, tak zaručeně "odešly" jinam. Rybářův zoufalý výraz prozrazoval vše :). Po delší chvíli vylézáme zvody, procházíme kolem rybáře a následuje dialog mezi Exner a rybářem: Exner: my jsme vám asi vyplašili ryby,coo?:) Rybář: kývne, pokusí se o úsměv Exner: oni zase přijdou zpátky Rybář: pokrčí rameny, o úsměv se už ani nepokouší...

  

Posekané louky náramné a i odužděný Barýsek je naprosto neškodným stvořením... stojící a čekající až dojde k nápravě. A pan Čiko? K mojí obrovské radosti krásně nažraný koník se z něj zase stal... Žíža po operaci, držím palce v to nelepší rekonvalescenci!

  

13.5.2014  Ještě, že zvířata mají charakter... můžeme jim být vlastně vděční, že vedle nich můžeme žít.

   

6.5.2014  A ještě jedno krásné ráno...

   

5.5.2014  Čarodějnice jsme všichni ve zdraví přežili! Odnesla to jen ta nejprsatější!

  

  

  

 

29.4.2014  A když prší, mění se nám koně v prasata...

   

  

  

24.4.2014  Krásné jaro v Brtnici a ještě krásnější rána... Čikovy se Žížou tráva svědčí a začínají zase vypadat jako správní koně. Fortiusovi se postupně říjí všechny kobyly a chtějí po něm hříbátka... Ne koňák Lucka mě ubíjí svými řečmi, když mi drží Krtka při strouhání... začíná zkrátka nejlepší měsíc v roce:-)

9.4.2014  Včera dorazila poslední obyvatelka Zelené louky, klisna Caren. Fortius měl opět co vysvětlovat, chránil si své stádo do kterého po chvíli přijme i nevycválanou mlaďošku:-).  My s Bárou jsme vyrazily na první letošní společnou vyjížďku...

  

 

5.4.2014  Včera, přesně v den Fortiuse osmnáctých narozenin byl on i Barda převezeni zpět na Zelenou louku. Veliké díky Šarce za logistiku, Renče za pomoc a Pavlovi za poskytnutí zimního azylu. Zima byla více než přívětivá a tak oba koně po zimě vypadají nejlépe jak jsem je kdy vůbec viděla. Verče díky za jejich dohled.

Setkání s ostatními účastníky byvaku bezproblémový, jen Holly měla poněkud problém s respektováním Fortiuse a tak byla bez kopanců proškolena, jak se slušně a pokorně chovat. Do stáda směla přijít až po tom co akceptovala, že stádo tam vodí on, ne ona :-)

  

2.4.2014  A v pořádku už dnes dorazila i těžkotonážník Holly :-)

1.4.2014  V neděli v pořádku a bez nejmenších komplikací na Zelené louce přistáli Míša, Čiko a Žíža.

     

28.3.2014  Čtyři měsíce utekly jako voda, pastvina si přes zimu odpočinula od těch našich metráčků a je připravena na jejich další ubykaci. V přístřešcích na ně čeká nádherné seno, zítra se doveze voda... tráva roste neuvěřitelnou rychlostí. A nejen tráva. Na podzim zasazený česnek raší jako smyslu zbavený... Tento víkend (29.-30.3.) by se měli převážet pan Čiko, slečna Mischell s Žížou. Ve středu (2.4.) dopoledne slečna Holly, víkend následující (4.-5.) pan Fortius s Barýskem. Převoz Karen ještě není upřesněný...  Sousedé se už ptají, kdy jim prý dovezeme koně, že tam je bez nich smutno. Všem nám přeji pohodové přesuny.

  

TOPlist