Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

19.5.2015  S Lůcou na otočku...

  

16.5.2015  Nádherný počasí a já s Petrou vyrážíme do Senohrab na návštěvu. Nakonec je z toho pěti hodinová procházka s obědem u Petříků :-)... moc krásný den!

   

17.5.2015  Barda a jeho osobní strážce, když ostatní sou v čudu. A to je nerozhází ani sekačka..

  

16.5.2015  Sousedky co nevypadají zrovna jako velký kejmošky a naše první (možná poslední) ouroda!

 

15.5.2015  Moje nejlepší spolužačka z oboru (Evička z hnojárny) dorazila s malou teroristkou Liankou a taky malá Péťa za kterou doufám i letos na koních vyrazíme... A mimochodem, že stádu šéfuje pan Fortius je evidentní, ale že jeho první kobylou je slečna Holly je pro mě docela novinka (chlapec je asi na boubelky:-)).

  

  

16.5.2015  Zevl day a Fanda a Barda jedou na riviéru :-)

 

15.5.2015  Včerejší premiéra aneb všech šest chudáčků koníčků muselo pod sedlo... sice ne naráz, ale i to se počítá...

  

14.5.2015  Nádherný večer...

  

13.5.2015  Lara a její včerejší večerní televizní pořad "Slepice v kurníku" a taky šimla šimlovatá...

  

11.5.2015  A máme vlastní ceduli!

 

10.5.2015  Naše včerejší dietářka Holly, která nemohla chybět u rozdávání pečiva, co donesly děcka. Takže pak se vozilo!

  

10.5.2015  Práce prej šlechtí aneb máme posekáno a taky krásný nový fialový kytky máme. S Lenkou a Persicou jsme vyrazily na vyjížďku do Zaječický hospody na pivo a limo :-)

  

   

7.5.2015  Jarda a jeho kámošky... a taky krásný podvečer

 

6.5.2015  Páťa a Jarryn mají za sebou první terén, moc hezké prý...

   

5.5.2015  Nu, tak pokud to nějaký několikaset metrákový zahradník nerozdupe nebo nezožere, tak si za pár let třebas i pochutnáme

 

4.5.2015  Barda a Jerryn dneska spolu... a taky pomocník Lůca a naše nové Brahmánské slépky

  

  

3.5.2015  Po dnešku jsme se dostali alespoň k tomu, že valaši Jarryna nehnali přes celou pastvinu, ale odháněli ho jen kus a pak se za nimi přišel sám pást... Největší anarchistkou dne vyhlašuji madam Holly, která po chvílí, co jí odešli kluci naznala, že se tam sama s kobylama nudí, podlezla gumu a následně i pružinu u východu a štrádovala si to ven na špacír. Poučení dne: zavírat i spodní část ohradníku a nevypínat elektriku ani na chviličku, máme tam HOLLY :-)

  

2.5.2015  Jerryn ustál noc v ringu, Fortius zlenivěl a nováčka už tak dramaticky neřeší... teď je důležitý Barda a od stáda ho odhání on... křivák:)!

  

1.5.2015  Na prvního máje dorazila naše stará známá Holly a nováček Jarryn. Seznámení proběhlo dle očekávání. Fortius si zabavil Persicu, Míšu a Holly. Holly byla právoplatným členem ve stádě jako by nikdy nikam ani neodjela. Trošku mě jen překvapilo jejich okamžitý přátelství s Persicou. Fortius se svým chováním hřebce a ochránce svého stáda nezklamal... Barda se zaláskoval do Jerryho a dělá mu společníka, je to pro zatím jediný kůň, který k němu smí... :-)

  

11.4.2015  Máme ubránovanou pastvinu, opravený přístřech, prvním letošním brtnickým jezdcem je Radek s Míšou a taky slépky sou zpět!

  

9.4.2015  Zákon padajícího .... :-) Fortius si nemohl přijít k prázdnýmu kýbli, když už se dovalil jako poslední...ale musel posunout Bardu, Barda musel posunout Míšu, Míša musela posunout šimlu...

 

5.4.2014  V den, kdy Fortius slavil svoje 19. narozeniny byli jak on tak Barýsek převezeni ze zimních pastvin domů na Zelenou louku. Všechno proběhlo bez nejmenších komplikací. Na cestu jsme se vydaly v holčičí sestavě- Šárka, Lucka, Renča, moje maličkost a Lara. Všem veliké díky, stejně tak jako Pavlovi za jejich zimní ubikaci. Ten samý den jsme přivezli i Míšu z Čestína, bohužel už bez našeho dědečka Čikouška, který už spokojeně běhá po věčných pastvinách... A jako poslední jsme přivezli novou obyvatelku louky, klisnu Persicu. Od začátku se všichni tváří, že tam takhle spokojeně spolu žijí už celou věčnost...

  

A velikonoční nadílka se konala v zimních bundách... CHCI JARO! :-)

  

  

28.3.2015  Druhá pracovní sobota je za námi. Opět díky všem, kteří byli... Martině za cattering a udržování ohně, bez jídla se pracovat prostě nedá. Velkýmu Františkovi za zmanagérování všeho okolo střechy, bez pánů Macháčků by jsme to zkrátka nedali... Faňá, Luca, Šárka, Honzík, jste dříči! Renča je nejlepší pečovatelka o slépky a přípravy jejich příbytků, díky ní i letos domácí vajíčka zase zkrátka budou (pokud se nepostarají kuny nebo lišky).

Za týden 5. a 6. dubna se dovezou ti nejdůležitější, kvůli kterým se to vlastně celé dělalo... HEMELKY!

  

  

  

21.3.2015 Díky pár výborným lidem na Zelené louce vykvetla krásná ohrada z akátovýho a borovicovýho dřeva. A jelikož nás tam bylo opravdu dost, tak všem, ještě jednou dík i tady. Fanoušek, je moje láska, která si to dobře vyžrala s vrtákem, díky jeho prímovým rodičům Martině a Františkovi velkému, malýmu Honzíkovi, Lůca je moje holka, která nikdy nezklame a je to zatraceně dobrý dříč, Marcelka je silná to žena v blonďatém provedení, Šárka je makáč v hnědém provedení, Vojta dělal co mohl, šikovný chlapec to je! Bára s Lukym a maličká Róza byli příjemným zpestřením, díke! Kromě kopy práce byl i oheň s buřtama, sekanou, gulášem, štrůdlem, bábovkou... jídlo je zkrátka základ! Druhý kolo rachoty nás čeká zítra…

   

   

A ty ohradníky, ty nebudou mít myslím chybu:

 

18.3.2015  Je tu jaro a s jarem tu je i brigo den na Zelené louce. Předem veliké díky těm, kteří přijdou pomoct.
Zatím nejsme pevně domluvení na převozech, ale letos by jsme měli být v sestavě Fortius, Barda, Míša, Persika (Šárko Lenko klisna) od dubna, od května pak náš dobrý kamarád Medow a Holly (s otazníkem, záleží jak se nám zmobilizuje paní Dvořáková:-)). To jsou zatím hemely o kterých na 99% vím. Převoz se řeší a to jestli někoho stáhneme 29.3. a nebo vše až další víkend 4.-5.4. (záleží na domluvě se Šárkou).
Jinak na sobotu… já s Fandou tam budeme už od brzkého rána, nakládat dřevo u pana Maršálka v Lomnici, které na osmou stáhneme do Brtnice. Je to akátový dřevo na nový ...pevný ohrady u boxu a kde parkujeme.
Prosila jsem Šárku, jestli by byla tak hodná a v půl devátý seškrábla na Opatově v 8.30 Lůcu s Marcelkou (nevím co Sabina), aby nemusely vstávat tak brzo jako my, je přeci jenom sobota.... /Lůca může jet samo s námi už ráno, kdyby chtěla:-)/.
A když se celkově tak nějak kolem devátý sejdeme na louce, bude to fajn. Oběd, pití a nějakou tu sladkost k tomu samo dovalíme...
Díky a brzo na viděnou!
PS: má být docela hnusně, tak asi teplý oblečení (při nejhorším bude celý den hořet oheň na zahřátí (pokud teda nebude lejt))
TOPlist