Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

POČASÍ AKTUÁLNĚ pocasi-z-celeho-sveta-aktualne

PŘEVODNÍK MĚN AKTUÁLNĚ převody-měn

 

LETENKY:

MYANMAR AIRWAYS INTERNATIONAL Myanmar-Airways

AIR BAGAN AirBagan

YANGON AIR Yangonair

AIR MANDALAY Air-Mandalay

CATHAY PACIFIC Cebupacificair

AIRPHILEXPRES

AIR ASIA Airasia

MALAYSIA AIRLINES Malaysia-airlines

THAI AIRWAYS Thai-airways

SINGAPORE AIRLINES Singapore-Airlines

ROYAL BRUNEI AIRLINES Brunei-air


THAILAND, thaibox

BANCHAMEK GYM BANGKOK:

  • Yothain Phattana 3
  •  
  • Bangkok, Thailand 10240

http://www.sityodtongmuaythai.com/en/home.html

http://www.banchamekgym.net/contact.html

http://muaythaicampsthailand.com/banchamek-gym/

http://www.banchamekgym.net/train-surin.html

INDIE:

Víza Indická ambasáda v Praze:   http://indianvisaonline.gov.in/visa/

http://www.cleartip.com/  (nedriv zalozit ucet na indian rail webu)

vnitrostatni spolecnosti indigo, spicejet a nebo jet airways

Jo a ubytovani bych v Dili doporucila City star hotel, je to blizko vlakoveho nadrazi. Ve varanasi Ganpati guest house, v prvni linii u reky

www.hindustan.cz

ČÍNA:

provincieYUNANN

Jinghong

Lijiang 

 

provincieSICHUAN

Wolong-pandy

贵州赤水  -  CHISHUI a Chishui-famous..., Guizho, Satelitni mapa

 


 

LAOS:

 

MuangSing

 


 

MALAJSIE

 

ostrovy  (april-october dry season):  Pulau Pehrentian, Pulau Kapas (the best one!), Pulau Tioman

 


 

Yangon ubytko   http://www.myanmarmotherlandinn.com/index.htm

 


VELVYSLANECTVI CESKÉ REPUBLIKY V BANGKOKU   Ambasada-bkk

UBYTKO V BKK:  Freddys Guest House 2, 27/40 Soi Sribumeen, Rama 4 Rd., Sathorn, tel: 02-2867826

DOSTIHY V BANGKOKU

Začátek 12.30, asi. Ta místa dostihů jsou v Bangkoku dvě, dostihy jednou za 2 týdny, tzn. 1 x za měsíc na každém z těch stadionů, ale mohou to být zastaralé informace.

Royal Bangkok Sports Club (RBSC)
Location: Henri Dunant Road, north of Rama IV Road. Horse racing one Sunday per month.
Contact: +66 (0)2 251 0181

Royal Turf Club of Thailand
Open: 08:00 - 15:00. Horse racing one Sunday per month.
Location: Phitsanulok Road, Suan Chitralada Sub-District, Dusit
Contact: +66 (0)2 6281810-5

 

 
FILIPÍNY  Filipíny
 
Sopka Pinatubo - kráter vulkánu Pinatubo, dějišti katastrofické sopečné erupce (r.1991)

Magnetický kopec, sever Filipín, pohřebiště  Filipiny

"Zajimavy je Siquijor, maly ostrov kousek od Dumaquete, ve vnitrozemi peknej tropickej les, na trhu koupis vse potrebne a super grilovane ryby (mecouny, tunaky)... ubytka najdes na kazdem rohu. Vyborna je restaurace Ati Atihan Chicken s grilovanymi kuraty...

Luzon je ale taky krasny kdyz vis kam jet... Baguio, Banaue hezky, ale fakt nekdy dost rusno a takove chaoticno, Sagada je proti tomu raj na zemi, pomerancove plantaze, borovicove lesy, cisty vzduch... ale pozor na pocasi, staci kratky dest a cesta je skoro neprujezdna!

Malo navstevovany je severozapad Luzonu, Laoag, Vigan a dal na sever... je tam skvela kolonialni spanelska architektura... lita opet Cebu Pacific nebo jezdi busy (Larena,...)

Temer vubec neni navstevovany severovychod (Casiguran,...) tam zadne pametihodnosti necekej, ale naprosto nedotcenou prirodu a pribrezni silnici klikatici se po vrstevnici 100m nad morem... bileho nevidi jak je rok dlouhej... neni tam ani el. jen generatory... tam bacha na predpoved pocasi, byvaji tam tajfuny (vloni ta Megi, nejsilnejsi supertajfun za poslednich 50 let) a zaplavy, takze se pak nedostanes zpatky do civilizace."

Míša: "Takze urcite stoji za videni El NIdo na Palawanu, Siquijor urcite taky ale ja tam nebyla, pry je to tam pekne,
me se libil in Negros v Dumaguete je pekne ubytovani - herold mansons traveller inn, ja pak byla jen v twin lakes NP a casaroro falls ale jsou tam pekna mista i na severu a pokud bys mela zajem jet na negros tak tam mam zname, kteri by ti pomohli s tim kam jet a co videt ale ja byla jen v Cebu city.
Vigan je pekne historicke mesto a jak si sama psala ty spoje tam jsou bud bus, ci letadlo (cebu pac. - leta tusim denne)
SV luzonu - opravdu zde neni nic k videni krom prirody ale ted je to dost nebezpecne a myslim i zbytecne, protoze, kdyz tam prsi, tak prsi a nic neuvidis, protoze se nikam nedostanes, takze nevim.
Mozna by bylo zajimave i Leite a pokud bys chtela do Davaa tak tam tez znam nekoho, kdo by mohl poradit kam jit a co a jak, ale sama jsem tam nebyla."

 


 
INDONÉSIE  Indonesie  Indonesie  pocasi

 

Země sopek (ostrovy Jáva, Flores, Lombok)  Zemesopek 

 

Nussa Tengara  (Lombok, Sumbawa, Komodo a Rinca, Flores)  NussaTengara

 

ostrov Komodo  (cca.1500 km od Jakarty)  Komodskyvaran

 

Za Komodskými draky  (ostrovy Flores, Rinca, Komodo, Lombok)  komodskydrak

 

Sumatra (Medan, Bukit Lawang, Gunung Leuser, jezero Toba)  Sumatra

 

Orangutani Sumatra a Borneo   Orangutani

 


THAJSKO  Thajsko 

 

Velvyslanectvi-CR-v-Thajsku

 

Severovýchod Thajska   SeverovychodThajska

 

YASOTHON

 

Podle historických kronik založil město Phra Chao Voravongsa a jeho následovníci v roce 1798, když se usadili v Dong Phi Singh a přejmenovali ho na Ban Ta Singh nebo Muang Ta Singh, který v roce 1814 král Rama II. povýšil na město. 70. provincií v pořadí se stal v revolučním roce 1972 oddělením několika okresů z provincie Ubon Ratchathani. 

 

Veřejný park Phraya Thaen

je umístěný na Chang Sanit Road (silnice č.23) proti Lam Tuan Reservoir. Park o velikosti 18 rai je plný květin, dekoračních rostlin a vodních toků. Nachází se tu Sangkeet Sala (jeviště pod širým nebem), dětské hřiště a různá sportoviště. Každoročně se tu také koná Bung Fai festival (festival raket).

 

Wat Mahathat

je chrám uvnitř města pocházející z doby původního Ban Ta Singh. Hlavní starověké památky zahrnují sochu Phra Buddha Busayarat, Phra That Yasothon a posvátnou knihovnu.

 

BURIRAM

 

Je známé jako město radosti a je jednou z největších a nejlidnatějších provincií v Isánu. Jméno "Buri Ram" znamená Město štěstí nebo Město požitků. Většina návštěvníků sem míří za starými khmérskými chrámy. 

 

Park Khao Kradang

park je ve skutečnosti sopka. Jícen vulkánu je nyní malé jezírko s vodou po celý rok. Park je < xml:namespace prefix = st1 />< xml:namespace prefix = st1 />< xml:namespace prefix = st1 />< xml:namespace prefix = st1 />< xml:namespace prefix = st1 />< xml:namespace prefix = "st1" />< xml:namespace prefix = "st1" />< xml:namespace prefix = "st1" />6 km od města po silnici Buri Ram - Prakhon Chai. Vede sem betonová silnice, kterou lemují sochy Buddhy. Na konci silnice jsou schody stoupající do výšky 265 metrů. Na vrcholu je Phra Suphattaphit, obrovská socha sedícího Buddhy (vysoká 18 m), posvátné místo pro zdejší lidi. Naproti je starobylá pagoda, která uchovává repliku otisku nohy Buddhy. Park je pod správou Kanceláře pro ochranu přírody, Královské oddělení lesů. Provinční kanceláře vytvořili z tohoto místa jedno z hlavních turistických míst Thajska. Důvodem je neporušená příroda, za níž se sjíždějí turisté.

 

Nádrž Huai Talat a ptačí park

Okolo vodní nádrže žije více než 200 druhů ptactva, z nichž některé jsou přísně chráněné. Blízko je největší ptačí voliéra v oblasti, která patří panu Sawat Kochaseni (pozn.autora: nepodařilo se mi ověřit). Oblast je stinná a večer se zde prodává jídlo. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a chtějí pozorovat ptactvo.

 

Thajsko – jih ostrovy  Thaiostrovy

 

(Hlavní potápěčská sezóna na Similanské ostrovy či Richelieu Rock je v naší zimě (od cca listopadu do dubna))

 

Severně od Phuketu v Andamanském moři leží několik potápěčských lokalit světového významu:


Similanské ostovy - u ostrovů se nachází 25 prvotřídních potápěčských lokalit, řazených mezi prvních 10 nejlepších lokalit světa. Dohlednost kolísá mezi 18 - 25 metry, občas však překračuje i 40 metrů. Na východní straně ostrovů se nacházejí svažující se korálové útesy s rozsáhlými zahradami mořských sasanek. Na západní straně ostrovů se potápí mezi ohromnými žulovými bloky, pokrytými přisedlými korály, mezi balvany jsou tunely, jeskyně a rokle, přesahující 40 m hloubky. Mořské proudy udržují žulové labyrinty bez písku a úlomků.


Surinské ostrovy - západní strana ostrovů se podobá Similským ostrovům, na východě se nacházejí druhově nejbohatší útesy v thajských vodách. Často se lze setkat s mořskými želvami.


Ko Bon - Hlavní potápěčskou lokalitu tvoří 33 metrová vertikální stěna, osídlená pestrobarevnými korály. U ostrova se často vyskytují rejnoci manty, koráloví hadi a žraloci útesoví.


Ko Tachai - ostrůvek na polovině cesty mezi Surinskými a Similanskými ostrovy. Hlavní potápěčskou lokalitu tzv. Twin Peaks tvoří dva skalnaté výčnělky, spojené korálovým útesem. Díky silným proudům se u ostrova vyskytují živočichové, živící se filtrací planktonu, jako jsou různé druhy vějířových korálů, útesoví žraloci. U ostrova se též pravidelně objevují žraloci velrybí.


Richelieu Rock - 18 km východně od Surinských ostrovů. Skalní věž, která vyčnívá ze dna v hloubce okolo 40 metrů až k hladině odlivu. Nachází se na rozhraní oceánského a příbřežního habitatu, tak že zde dochází k zajímavému překryvu ekosystémů. Kromě druhově bohatých rybích společenstev se zde často vyskytuje žralok velrybí (jedna z nejlepších světových lokalit).

 

 

Thajský ostrov Similan   Similan

 


MALAJSIE  Malajsie

 

Malajsie (Kuala Lumpur, Melaka, Penang…)   Malajsie

 

 


 

Zdroj: www.hedvabnastezka.cz    www.asmat.cz    www.dalky.cz    www.tenggara.net

 

 

TOPlist